Hayvanlarda görülen 'mavi dil hastalığı' sebebiyle Aydın'ın Efeler ilçesinin 28 mahallesinde karantina uygulandı. Çeştepe Mahallesi'nde bulunan Efeler Belediyesi Hayvan Pazarı da kapatıldı.

Aydın'ın Efeler ilçesindeki Baltaköy Mahallesi'nde faaliyet gösteren bir işletmedeki küçükbaş hayvanlarda 'mavi dil hastalığı' tespit edildi. İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce hastalığın bulaşıcı olması nedeniyle yaklaşık 10 kilometrelik alanda karantina uygulaması başlatıldı.

28 MAHALLE KARANTİNADA

18 terörist yakalandı 18 terörist yakalandı

Bu kapsamda Baltaköy, Armutlu, Bademli, Böcek, Çayyüzü, Çeştepe, Çiftlikköy, Doğan, Gölhisar, Ilıcabaşı, Işıklı, İmamköy, Kadıköy, Kocagür, Kozalaklı, Mesudiye, Ovaeymir, Pınardere, Savrandere, Serçeköy, Sıralılar, Şahnalı, Tepecik, Tepeköy, Yağcılar, Yeniköy ve Yılmazköy'e hayvan giriş ve çıkışları yasaklandı.

HAYVAN PAZARI KAPATILDI

Ayrıca Çeştepe Mahallesi'nde bulunan Efeler Belediyesi Hayvan Pazarı da kapatıldı. İl Tarım ve Orman Müdürlüğünce bölgede aşılama çalışması başlatıldığı, çalışmaların tamamlanmasının ardından önlemlerin kaldırılacağı öğrenildi.

Kaynak: AA