MASKİ Genel Müdürlüğü’nün hizmet kalitesini arttırmak amacıyla bünyesine kattığı, 10 Milyon TL değerindeki 11 araç için tanıtım töreni düzenlendi. Törende konuşan Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Palabıyık, araçların il merkezi ve ilçelerde hizmet vereceğini belirterek, ”Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün, önderliğinde yatırım ve hizmetlerimize devam ediyoruz. Bünyemize yeni kattığımız araçlarımız gücümüze güç katacak” dedi.

MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından il merkezi ve ilçelerde kullanılmak üzere alınan, 10 Milyon TL değerinde 11 araç için tanıtım töreni düzenlendi. Kırtık’taki şantiye alanında düzenlenen törene Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Palabıyık, MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, MHP Manisa İl Başkanı Cüneyt Tosuner, MHP Yunusemre İlçe Başkanı Cemal Kutlar, MHP Şehzadeler İlçe Başkanı Şener Özten, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları Metin Memiş ve Ergün Aksoy, MASKİ Genel Müdür Yardımcıları Erman Aydınyer ve Emre Özünlü, Büyükşehir Belediyesi ve MASKİ Daire Başkanları, Muhtarlık işleri şube müdürleri ile Manisa Özel Halk Otobüsleri ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Fevzi Açıkel teslim töreninde yer aldı.

PALABIYIK, KAZASIZ-BELASIZ, HAYIRLI GÜNLERDE KULLANILMASINI TEMENNİ ETTİ

Kurban kesimi ve yapılan duaların ardından kurdele kesimi gerçekleştirildi. Kurdele kesimi esnasında konuşan Başkan Vekili Palabıyık, araçların MASKİ’ye güç katacağını belirterek, “Belediyemizin ve MASKİ’nin araç filosuna yenilerini katıyoruz. Bunlar daha iyi hizmet anlamında bize destek olacak. İnşallah, kazasız, belasız, hayırlı işlerde kullanmak nasip olsun. 11 adet yeni araç, 10 Milyon TL ile filoya katıldı. Hayırlı uğurlu olsun” dedi.

GENEL MÜDÜR ASLAY, ARAÇLARI ANLATTI

Kurdele kesiminin ardından kurum bünyesine katılan 11 araç MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay tarafından tek tek Başkan Vekili Palabıyık’a tanıtıldı. Araçlar kullanılacağı ilçelerin Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Şube Müdürü ve MASKİ İlçe Şeflerine teslim edilerek, hatıra fotoğrafı çekildi.

İLK TEST PALABIYIK VE ASLAY’DAN

Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Palabıyık, direksiyon başına geçerek araçları inceledi. Araçların tanıtılmasının ardından MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay da direksiyon başına geçerek, yeni araçların ilk test sürüşünü yaptı. Aslay, burada araçları teslim alan personele yeni araçların hayırlı olması diledi. En önemli konunun can güvenliği olduğunu vurgulayan Aslay, personelden araçları kullanırken dikkatli olmalarını istedi.

MASKİ DAHA HIZLI HİZMET İÇİN ARAÇ FİLOSUNU GÜÇLENDİRDİ

MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay da, tanıtım töreninin ardından açıklamalarda bulundu. Aslay, “MASKİ Genel Müdürlüğümüzün Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Cengiz Ergün’ün önderliğinde yatırımlarımıza, hizmetlerimize hız kesmeden devam ediyoruz. MASKİ Genel Müdürlüğü olarak alt ve üstyapı yatırımlarımız 2023 yılında da hızla devam etmekte. Biliyorsunuz atıksu arıtma tesislerimiz, içme suyu arıtma tesislerimiz, kanalizasyon ve içme suyu hatlarımız, güneş enerji santrallerimiz gibi Manisa’mıza birçok hizmet ve yatırım kazandırmaya devam ediyoruz. Tabiki bu yatırımların yapımından sonra en önemli kısmı işletmek. İşletme kısmında da en önemli kriter personel, araç-gereç ve ekipmanlarımız. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün tensipleriyle her geçen gün araç filomuza yenilerini kazandırmaya devam ediyoruz. Tabiki bu işletmeler esnasında kanal açma araçları, vidanjörler, su tankerleri, ekskavatörler, kazıcı-yükleyicilerimiz, kamyonetlerimiz ve motosiklet gibi birçok aracımız, Manisa’mıza, vatandaşlarımıza hizmet vermeye devam ediyor. Bugün de görmüş olduğunuz gibi 11 adet yeni aracımızı filomuza kattık. Bunlardan 7 tanesi çift kapılı transit kamyonetlerimiz, 3 tanesi küçük iş makinelerimizi taşıdığımız rampa kasalı kamyon, 1 tanesi de atıksu arıtma tesisimiz için hooklift. Tabiki kamyonetlerimizle vatandaşlarımıza içme suyu, kanalizasyon, abone bağlantıları gibi birçok hizmeti hızlıca sağlayabilmek adına, problemleri, sıkıntıları, tamiratları hızlıca yapabilmek adına bu araçlarımızı alıyoruz. Kazıcı-yükleyici araçlarımızı bunların üzerine yüklüyoruz. Mesela Manisa merkezde Recepli Mahallemiz var. Burada merkezden 40 kilometre uzakta. Oradaki su patlağına da hızlıca müdahale edebilmek adına aldığımız rampa kasalı araçlarımıza kazıcı-yükleyicilerimizi yükleyerek yarım saat içerisinde mahallemize gidip, problemlerini çözüyoruz. Tabi sadece Manisa merkezin değil, ilçelerimize de aynı hizmeti verdiğimizden dolayı bugün görmüş olduğunuz gibi birçok ilçemize bu araçlarımızın dağıtımını yaptık. Hooklift aracımız da atıksu arıtma tesislerimizde çıkan çamuru ama ıslak ama kuru şekilde depolayarak Uzunburun Katı Atık Bertaraf Tesisine naklettiğimiz araçlarımız.

KDV TEŞVİKİ İLE YİNE MANİSALI KAZANDI

Ev sahibi olabilmenin heyecanını yaşadılar Ev sahibi olabilmenin heyecanını yaşadılar

Genel Müdür Aslay açıklamasının sonunda yeni araçları maliyetini ve faydalandıkları KDV teşvikini de aktardı. Aslay, “Bizim filomuzda motosiklet ve diğer araçlarımızla birlikte 485 adet aracımız mevcuttu. Yeni 11 araçla da bu sayıyı 496’ya ulaştırdık. Araçlarımızın alım bedelleri 10 milyon lira. Burada KDV teşvikinden de yararlanarak Manisalı hemşehrilerimizin artan bütçesinin yatırımlara aktarılmasını sağladık. Tüm hemşehrilerimize alınan araçlar hayırlı olsun. Yapılan tüm hizmetler Manisalı hemşehrilerimize yapılıyor. Bu araçlar tüm hemşehrilerimizin araçları. Tekrardan hayırlı, uğurlu olsun. Kazasız, belasız, güzel işlerde kullanmak nasip olsun” dedi. HABER MERKEZİ