MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından kurum içi eğitim programları kapsamında Abone İşleri Dairesi Başkanlığının merkez ilçelerde görev yapan saha personellerine yönelik İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimi düzenlendi.

Asgari ücrette ilk toplantı yarın Asgari ücrette ilk toplantı yarın

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü sahada görevli personellerine yönelik iş sağlığı ve güvenliği temel eğitim programlarına hız kesmeden devam ediyor. Bu kapsamda Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Birimi tarafından Abone İşleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde merkez ilçelerde görev yapan saha personellerine yönelik eğitim programı düzenlendi. Eğitimde Abone İşleri Dairesi Başkanı Talip Akbaş, şube müdürleri ve yetkili personel de hazır bulundu. Eğitim öncesi bir konuşma yapan Daire Başkanı Talip Akbaş, “Abone İşleri Dairesi Başkanlığı olarak sürekli sahadayız. Vatandaşlarımızla sürekli iletişim halindeyiz. Bunun yanı sıra görevli personellerimiz iş alanında karşılaştıkları mesleki riskleri ve hukuki yükümlülükleri iyi bilmeleri gerekiyor. Bu anlamda bu eğitimin büyük önem arz ettiğini düşünüyorum” dedi. Eğitim, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanlığını Koordinasyonundan İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanı Ruhan Bayraktar tarafından verildi.

BİLİNÇLİ PERSONEL, EKSİKSİZ VE GÜVENLİ BİR HİZMET

İş Sağlığı ve Güvenliği eğitiminde; 6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu kapsamında Abone İşleri Dairesi Başkanlığı çalışanlarının sahada karşılaştıkları mesleki riskler ve bu risklerle bahsedebilmeleri için alınması gereken önlemler, tehlikeli kaynaklardan uzaklaştırılması, ayrıca personellerin görevlerini yerine getirirken iş hukuku kapsamında mevzuat hükümleri gereği kuruma karşı hukuki yükümlülükleri anlatıldı. HABER MERKEZİ