AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, Sağlık Bakanlığı tarafından Manisa’daki hastanelere ayrılan kadro sayılarını açıkladı

Burhan AKDEMİR

AK Parti Manisa Milletvekili Tamer Akkal, Manisa’ya 9 uzman ve 1 tabip olmak üzere toplam 10 doktor ataması yapılacağını duyurdu. Konuya ilişkin sosyal medya hesabından paylaşım yapan Akkal, “Sağlık Bakanlığımız tarafından il ve ilçelerimizde görevlendirilmek üzere 105. Dönem Devlet Hizmet Yükümlülüğü kurası kapsamında muhtelif branşlarda Manisa'mız için 9 uzman, 1 tabip olmak üzere toplam 10 doktorun kadro tahsisi yapılmıştır. Manisa'mıza ve ilan edilen kadrolara atanacak doktorlarımıza hayırlı olsun. Sağlık Bakanımız Sn. Dr. Fahrettin Koca’ya Manisa'mıza gösterdiği ilgi için teşekkür ediyorum.” dedi.

Manisa'da sağlık çalışanları greve gitti Manisa'da sağlık çalışanları greve gitti

Akkal’ın paylaştığı bilgiye göre Soma Devlet Hastanesi’ne 1 tabip ataması yapılacak. Ayrıca Salihli Devlet Hastanesi’ne acil tıp uzmanı, Soma Devle Hastanesi’ne anesteziyoloji ve reanimasyon uzmanı, Akhisar Mustafa Kirazoğlu Devlet Hastanesi’ne, Kula Devlet Hastanesi’ne ve Salihli Devlet Hastanesi’ne 1’er çocuk sağlığı ve hastalıkları uzmanı, Kırkağaç ve Kula devlet hastanelerine 1’er iç hastalıkları uzmanı, Soma Devlet Hastanesi’ne kadın hastalıkları ve doğum uzmanı, Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi’ne de ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanı ataması yapılacak.