Meteoroloji Manisa için hava tahmin raporunu yayınladı. Buna göre önümüzdeki günlerde kent merkezinde sıcak hava hakim olacakken yeni haftada yağmur bekleniyor.

Manisa merkezde bunaltıcı sıcaklar devam ederken bazı ilçelerde yer yer dolu yağışları ve fırtına görülebiliyor.

Haftanın son iş gününe 23 derecelik sıcaklıkla başlayan Manisa’da gün, parçalı bulutlu ve güneşli bir hava ile başladı.

Hava sıcaklıkları öğle saatlerine kadar 34 derecelere tırmanırken parçalı bulutlu ve güneşli gökyüzü kent merkezinde etkili olmaya devam ediyor.

Öte yandan gün içerisinde hava sıcaklığı öğle saatleri sonrası en yüksek 34 derece olarak ölçülüyor.

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarına göre Manisa genelinde termometreler hafta sonuna kadar 35 derece seviyelerinde seyrederken Pazartesi günü için yağış uyarısı geldi.

Cumartesi günü için yapılan tahminlere göre, sabah saatlerinde sıcaklık en düşük 21 derece olarak ölçülürken, hava durumu meteoroloji tarafından ‘sıcak’ olarak ölçüldü.

YURTTA HAVA DURUMU

Kurban yaklaşıyor... Büyükşehir ekipleri çalışmalara başladı Kurban yaklaşıyor... Büyükşehir ekipleri çalışmalara başladı

Hava sıcaklığı Batı Karadeniz ve İç Anadolu'da mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek  

Yurt genelinin parçalı, yer yer çok bulutlu, Marmara'nın doğusu, Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve batısı, Güneydoğu Anadolu'nun batısı, Kütahya, Denizli, Çankırı ve Diyarbakır çevreleri ile Eskişehir ve Ankara'nın kuzey çevrelerinin yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Batı Karadeniz kıyıları, Doğu Akdeniz, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Sakarya, Kocaeli, Isparta, Erzincan ve Ardahan çevreleri ile Burdur'un doğu, Antalya'nın iç kesimleri, Kars ve Erzurum'un kuzey, Tunceli ve Malatya'nın kuzeybatısında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.  

  Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı Batı Karadeniz ve İç Anadolu'da mevsim normallerinin 2 ila 4 derece altında, diğer yerlerde mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, kuzey, iç ve batı kesimlerde kuzeyli, diğer yerlerde güneyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Güney Ege, Batı Akdeniz kıyıları ve İç Anadolu'nun batısında batı ve kuzeybatıdan, Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da güneybatıdan kuvvetli ve yer yer fırtına (40-80 km/sa) şeklinde esecek.  İHA - KULİSHABER