Kula merkezin içme suyu sıkıntısına son verecek olan 120 milyon TL bedelindeki 18 kilometrelik içme suyu terfi hattında geçtiğimiz günlerde ilk kazma vuruldu. Hızlı bir şekilde ilerleyen dev yatırımın imalat çalışmalarını Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir yerinde inceledi. Çalışma tamamlandığına ilçenin içme suyu sorunu son bulacak.

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Manisa merkez ve ilçelerinde içme suyu kalitesini ve verimini artırmak adına dev yatırımlarını sürdürüyor. Bu kapsamda Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde Kula merkezin içme suyu sıkıntısına son verecek olan 120 milyon TL’lik proje dahilinde geçtiğimiz günlerde ilk kazma vuruldu. Dev altyapı projesini yoğun mesai harcayarak titizlikle sürdüren ekipler çalışmalarını tamamladığında Kula ilçesinin içme suyu sorunu son bulacak. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir, bölgeye giderek çalışmanın kontrol mühendisleri, yüklenici firma yetkilileri ve MASKİ İlçe Şefi Tuğba Ural’dan detaylı bilgi aldı.

“BU YATIRIM İÇME SUYU PROBLEMİNİ BİTİRİYOR”
Projeyle ilgili açıklama yapan Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün liderliğinde Manisa merkez ve ilçelerimizde yatırımlarımıza devam ediyoruz. Kula merkezin içme suyu sıkıntısına son vermek adına 18 kilometrelik çelik boru terfi hattında ilk kazma yakın zamanda vurulmuştu. Öncelikle burada ne yapılacak, onun bilgisini vereyim. Çalışma kapsamda 5 bin metreküplük biriktirme deposu, 400 metreküplük içme suyu deposu ve pompa istasyonu inşa edilecek. Ayrıca SCADA sistemi kurulacak. Projemizin tamamlanma bedeli ise 120 milyon TL. Dev projede imalat işleri hızlı bir şekilde devam ediyor. Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün adına verdikleri destekten dolayı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Murat Kurum’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu’na ve İller Bankası Genel Müdürü Sayın Yusuf Büyük’e bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi. HABER MERKEZİ

EYT için AK Parti'den açıklama! EYT için AK Parti'den açıklama!