Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Kula'ya kazandırılan ve ilk kez Kulalı öğrencileri ağırlayan Kula Gençlik Kampı'nda öğrencilerin konakladığı ilk gece kamp ateşi yakıldı.

DSÖ deprem için 3. seviye acil durum ilan etti DSÖ deprem için 3. seviye acil durum ilan etti

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun Kula'ya kazandırdığı eserlerden biri olan, Türkiye'nin en büyük doğa kampları arasında yerini alan Kula Gençlik Kampı'nda öğrenciler, ilk gecenin heyecanını Kula protokolü ile yaşadı. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor Kula İlçe Müdürlüğü'nün işbirliğinde ilk kez Kulalı öğrenciler tarafından kullanılan Gençlik Kampı'nda, amfi tiyatro alanında kamp liderleri tarafından yakılan ateş başında öğrenciler ve protokol üyeleri bu büyük eserin tadını çıkardı. Kula Kaymakamı Birkan Tatlısöz'ün de eşlik ettiği ilk gece programında çeşitli enstrümanlar ile sahneye çıkan öğrenciler, söylediği eserlerle doyasıya eğlencenin tadını çıkardı. Sonrasında ise açılan oyun havaları eşliğinde oynayan öğrenciler, zeybek şöleni ile programı sonlandırdı.

KAMP TAMAM DA 19 MAYIS?

Manisa Futbol Kulübü Başkanı Mevlüt Aktan ve Yönetim Kurulu Üyeleri geçtiğimiz günlerde basın mensuplarıyla bir araya gelerek gündemi değerlendirmiş ve bakım-onarım çalışması devam eden Manisa 19 Mayıs Stadı’nda ikinci ihalenin iptal edildiğini ifade etmişti. Manisa’nın kanayan yarası haline gelen 19 Mayıs Stadyumu’nun bir kez daha gözden çıkarılması Manisalılar tarafından endişeyle karşılanmıştı. İlçelerde yatırımlarını sürdüren Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın kentin en önemli noktalarından biri olan 19 Mayıs Stadyumu’nu göz ardı etmesi vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılanmıştı.