ÖSYM'nin pazar günü yaptığı KPSS sınavında bir yayınevine ait denemedeki birçok sorunun aynı olduğu iddiası sosyal medyanın gündemine oturdu. ÖSYM iddiaları yalanladı.

Milyonlarca lisans mezununun bir yıl boyunca hazırlandığı Kamu Personel Seçme Sınavı'nda (KPSS) maratonu geçtiğimiz pazar günü başladı.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) düzenlenen sınavda genel yetenek ve genel kültür ile eğitim bilimleri oturumları geride kaldı.

Adaylar bu oturumlarra hazırlanırken ÖSYM ilk oturumun cevap anahtarlarını yayınladı. Cevap anahtarının yayınlanması ile büyük bir kaos başladı. Bazı adaylar yayınlanan cevap anahtarı ile bir yayınavinin deneme sorularının aynı olduğunu iddia etti.

Adayların hem denemeden hem de ÖSYM'nın cevap anahtarından aldıkaları ekran görüntülerinde soruların şıklarının bile değişmeden sınavda kullanıldığı görülüyor.

Büyük tepkiye neden olan sorulardan sonra adaylar Twitter'da sınavın iptal edilmesi için kampanya başlatırken birçok aday da durumu CİMER'e şikayet ettiğini duyurdu.

ÖSYM'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Çalışan emeklilere kötü haber Çalışan emeklilere kötü haber

ÖSYM sosyal medyada KPSS sorularının bir yayınevinin yayınlamış olduğu soruların benzeri olduğu şeklinde iddiaları yalanladı.

ÖSYM AÇIKLAMASI ÇİN TIKLAYIN