MASKİ Genel Müdürlüğü, Yatırım ve İnşaat Daire Başkanı Hilmi Serkan Emir, 154 Mahalle Projesi kapsamında Yunusemre ilçesine bağlı Koruköy’de devam eden altyapı çalışmalarını yerinde inceleyerek, çalışmaların tamamlanmasıyla Koruköy’ün çehresinin değişeceğini söyledi.

Manisalı şehidin fotoğraf ve mektupları duygulandırdı Manisalı şehidin fotoğraf ve mektupları duygulandırdı

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğünün kırsal mahallelerdeki alt ve üstyapı yatırımları Yunusemre ilçesinde de devam ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde başarıyla yürütülen 154 Mahalle Projesiyle Koruköy Mahallesinde de çalışmalar hızlı bir şekilde ilerliyor. Mahalleye 3 milyon 590 bin TL yatırım maliyeti ile 2 bin 850 metre içme suyu hattı ile 2 bin 830 metre kanalizasyon hattı çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Alt yapı çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte ise 13 bin 200 metre karede üst yapı çalışması yapılacak. Ayrıca sağlıklı bir çevre için 1 adet 250 kişilik foseptik çalışması yapılacak.

Teknik personel ve yüklenici firma yetkilileri ile Mahallede yürütülen çalışmaları yerinde inceleyen Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanı Hilmi Serkan Emir, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda kırsal mahallelerimizin kalkınması için çalışmalarımızı yoğun bir şekilde sürdürüyoruz. Bugün de Koruköy’de başlatmış olduğumuz dönüşüm projemizin çalışmalarını yerinde inceledik. İnşallah kısa süre içerisinde tamamlayacağımız projemiz mahallemizin çehresini değiştirecek” dedi.