Katar’da düzenlenen 2022 Dünya Kupası için futbolseverlerin gözleri o ülkeye çevrildi… Kupanın müsabakaları hafta sonu itibariyle başlarken, Katar’da görev yapan polislerin ve diğer görevlilerinin kıyafetleri Manisa’dan gidiyor

Minikler trafik kurallarını eğlenerek öğreniyorlar Minikler trafik kurallarını eğlenerek öğreniyorlar

Burhan AKDEMİR

Tüm futbolseverlerin heyecanla beklediği 2022 Dünya Kupası, Katar’da Pazar günü itibariyle start aldı. Önemli organizede görev alan Katarlı güvenlik güçlerinin üniformaları ise Manisa’da Volkan Karabulut’un sahibi olduğu Invest Tekstil atölyelerinde yapıldı.

Konuya ilişkin bilgi veren Karabulut, 2013 yılından bu yana Katar’a tekstil ürünleri ihraç ettiklerini ifade ederek, “Dünya Kupası sebebiyle de Katar’a 65 bin pantolon, 20 bin civarında da askeri üniforma gönderdik.” dedi.

Karabulut “Azerbaycan, Irak, Libya, Sudan ve Katar’ın son on yıldır devlet güvenlik görevlilerinin üniformalarını Manisa Güzelyurt’ta Demirci ve Köprübaşı’ndaki atölyelerinde bizler yapıyoruz. 1,5 milyon dolarlık bir ihracatımız var. Afrika Burindi Genel Kurmay Başkanı Sayın Prima Niyan Gabo’yu Manisa’da ağırladık. TRT1’deki Teşkilat dizisine de sponsorluğumuz var.”

Karabulut, Manisalı bir firma olarak ülke ihracatına katkı yaptıklarının dolayı mutlu olduklarını ifade ederek, “Dünya Kupası’nda da Manisa olarak yer aldık diyebiliriz. Ülkede görev yapan güvenlik güçlerine ve diğer görevlilere Manisa’da üretilmen ürünlerimizi ihraç ettik. Bu anlamda hem ülkemize ekonomik anlamda katkıda bulunduk, hem de şehrimizin, ülkemizin adını duyurma fırsatı bulduk.” diye konuştu.