İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz çarpıcı açıklamalarda bulundu. Eryılmaz, “Manisa’da oyumuz yüzde 23 civarında, birinci parti olacağız, 4-5 vekil çıkaracağız.” dedi.

İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Pazar günü yapılacak kongre öncesi basın mensuplarıyla buluşarak sorularını yanıtladı. Hafta sonu yapılacak olan kongrede aday olmayacağı bilinen Eryılmaz’ın milletvekili adayı olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Manisa siyasetiyle ilgili soruları cevaplayarak sinyaller veren Eryılmaz, “Yerel siyaset ile ilgili bürokrat olarak çalıştım ama yerel siyasette hiçbir zaman bir belediye başkanı adayı olmayı düşünmemiştim. Eğitimimi, bilgimi, tecrübemi Manisa’ya daha iyi hizmet edebilmek adına milletvekili adayı olmuştum. Nasip olmadı. 30’lu yaşlarımın başındaydım, gençtim ve en son 2020’de yapılan kongrede, ‘Kıymetli delegelerimiz az sonra oy kullanacaksınız. Ben erken seçim ya da zamanında seçimde Manisa İl Başkanı olarak seçeceksiniz ama istifa ederek milletvekili adayı olmayı düşünüyorum demiştim. Bizim partimizde bu süreç kongre ile taçlandı. Allah nasip etti kongre ile bırakmayı... Genel başkanımın ve partimin uygun göreceği her görevi yaparım.” dedi.

Vekillik sıralaması ile ilgili bir kaygılarının olmadığını öne süren Eryılmaz, Manisa’da birinci parti olacaklarını ifade ederken İYİ Parti’nin oy oranının yüzde 23 civarında olduğunu belirtti. Eryılmaz ek olarak, Manisa’dan 4-5 milletvekili çıkaracaklarını söyledi. 

9 ülkenin büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı 9 ülkenin büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı