İYİ Parti’de Manisa İl Kongresi öncesi, ilginç gelişmeler yaşanıyor. Geçtiğimiz günlerde adaylar Erhan Dumlu, Tunç Önsoy ve Ali Zafer İksir, Ankara’da Genel Merkez’de mevcut il başkanı Hasan Eryılmaz’ın da bulunduğu bir görüşme gerçekleştirdi ve 3 aday tek listeyle seçime gitme kararı aldı.

Daha sonra da Ünal Abdullah Gürbüz adaylığını açıklayarak kendi listesiyle seçime girme kararı aldı. 6 büyük ilçe Ali Zafer İksir’den yana açık desteğini bildirirken, bugün gündeme düşen bir iddia bomba etkisi yarattı.

MHP Akhisar, mahalle temsilcileriyle buluştu MHP Akhisar, mahalle temsilcileriyle buluştu

Partiye yakın kaynaklardan edinilen bilgilere göre Tunç Önsoy, son anda seçime kendi listesiyle girme kararı aldı.

Böylece, Ankara’da masa başında sağlanan suni birliktelik de bir anlamda dağılmış oldu.

Adaylardan Ünal Abdullah Gürbüz’ün de Tunç Önsoy lehine çekildiğini açıklamasının ardından kongrede kartların yeniden dağıtılacağı görülüyor.

Adayları tek liste üzerinden ikna etmeyi başaran ve Pazar günkü kongrede aday olmayacak olan mevcut başkan Hasan Eryılmaz’ın ise bu süreçte tutumunun ne olacağı merakla bekleniyor.

Öte yandan bugün akşam saatlerine kadar partide daha da çarpıcı gelişmelerin yaşanacağı da konuşulan iddialar arasında yer alırken adaylardan Erhan Dumlu’nun da kendi listesiyle mi, yoksa Ali Zafer İksir’in listesinden mi aday olacağı ihtimalleri de merak ediliyor.

ADAYLAR KENDİ LİSTESİ İLE GİRECEK

Gelen bir son dakika bilgisine göre İYİ Parti Manisa İl Başkanlığı'na aday olan 3 isim de kendi listeleri ile kongrede yarışacak. 

HABER MERKEZİ