Manisa Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren Türkiye’nin köklü şirketlerinden İnci Holding’in yönetici ve çalışanları Cevdet İnci Onur Gecesinde bir araya geldiklerini çıkardıkları dergiden öğrendim. 68 yıldır Türkiye ekonomisine ve kalkınmasına hizmet eden Japon ortağı ile büyüyen akü ve jant alanında 100 üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiren İnci Holding’in kurucusu rahmetli Cevdet İnci ile sağlığında beraber olduk. Cevdet İnci ile Çeşme’de yatı ile koyları dolaşmış biri olarak rahmetli Cevdet İnci’nin dostlarına verdiği değeri bilen bir kişiyim. Bugün İnci Holding akü ve jant üretiminde dünya markası olması Cevdet İnci’nn temellerini sağlam attığının bir işaretidir. 16 yıl önce aramızdan ayrılan İnci Holding’in kurucusu Cevdet İnci’nin sağlığında holdingin etkinliklerine katılmışımdır. Nur içinde yatsın. Geriye bıraktığı evlatları da İnci Holding’in hedeflerini her yıl büyüttüğünü görüyoruz. İzmir Arena’daki gecede 15 yıldır düzenlenen Cevdet İnci Teşvik Ödülleri de sahiplerini bulduğunu öğrendim. Cevdet İnci Onur Gecesindeki güzellikleri ve olup bitenleri dergideki anlatımı ile köşeme aktarıyorum.

67 yıldır otomotiv tedarik sanayinde hizmet veren İnci Holding'in yöneticileri ve çalışanları gelenekselleşen Cevdet İnci Onur Gecesi için bu yıl da bir araya geldi. 15'inci kez 'Cevdet İnci Teşvik Ödülleri'nin dağıtıldığı ve 'Toplumsal Mesaj Yarışması'nın yapıldığı gece, İzmir Arena'da gerçekleştirildi. Törenin açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkanlığı görevi 2024 yılına kadar uzatılan Neşe Gök yaptı. Gök, 2019 yılında başarılı işlere imza attıklarını, 2020'de stratejik büyüme hedefi doğrultusunda hız kesmeden var güçleriyle çalışacaklarını ifade etti.

"Yürüyecek daha çok yolumuz var"

İnci Holding ailesi olarak katma değerli işler üretmeye, tüm iştiraklerinde büyüme ve yatırım planları yapmaya devam ettiklerini vurgulayan Gök, "Yenilenen vizyonumuzla 'Gelecek Bize Ait' diyerek yolumuza devam ediyoruz. Gurur dolu bir geçmişten, güven dolu bir geleceğe emin adımlarla ilerliyoruz. İhracatımızı üretimimizin yüzde 70'ine çıkardığımız ve 100'ün üzerinde ülkeye ulaştığımız başarılarla dolu 2019 yılını geride bırakıyoruz. Japon ortaklığımiz;FJ büyüyen İnci GS Yuasa'nın üçüncü akü fabrikasını hizmete soktuk. Jant alanında Brezilyalı ortaklarımızla birlik beşinci fabrikamızın temelini attık. O temele, sevgimizi, işimize olan aşkımızı kattık. Uluslararası düzeyde hizmet veren iştirakimiz Yusen İnci Lojistik şirketimizde İzmir Bayraklı Ofisi'miziıı açılışını gerçekleştirdik. Ağırlama ve konaklama sektörünün öncü şirketi ISM Minibar şirketimizde ISMART Tasarım Merkezi'mizi hayata geçirdik. 2018 sonunda bir girişim sermayesi şirketi olarak hayata geçirdiğimiz Vinci ile de mobilite, tedarik zinciri, enerji yönetimi/ depolama ve Endüstri 4.0 alanlarında erken aşama teknoloji alanlarında faaliyet gösteren üç şirkete yatırım yaptık.

Onümüzdeki yıl faaliyet alanlarımızın tümünde büyümeye yönelik çalışmalarımızın yanı sıra Inci Holding markasını ülkemiz sınırlarının dışına taşımak amacıyla dış pazarlarda, büyüme kabiliyeti olan sektörlerde yatırım yapmayı hedefliyoruz. Teknolojisiyle bizi ileriye taşıyacak global ölçekli yatırımlar gerçekleştirmeye devam edeceğiz. Ülkemiz için daha çok çalışmamız, daha çok üretmemiz gereken bir dönemdeyiz. Elde edeceğimiz daha çok başarı, yürüyeceğimiz daha çok yolumuz var" dedi.

2020'nin toplumsal mesajı belirlendi

 Inci Holding'in kurucusu Cevdet Inci'nin gelecek nesillere emanet ettiği değerlere sahip çıkan çalışanların katılımıyla 2000 yılından beri gerçekleştirilen 'Toplumsal Mesaj' yarışmasının kazanan mesajı da açıklandı. "Bilgimizle teknolojiyi birleştiriyor, geleceğe yön veriyoruz" olarak seçilen teknoloji temalı 2020 toplumsal mesajı, yıl boyunca holdingin antetli kağıt, sunum, katalog gibi tüm yazılı materyallerinde ve mail imzası, web sitesi gibi iletişim araçlarında kullanılacak.

'Cevdet İnci Teşvik Ödülleri' sahiplerini buldu

Gecede kurum içi girişimciliği artırmak amacıyla kurucusu Cevdet İnci'nin ilkini gerçekleştirdiği ve 15 yıldır düzenlenen a "Cevdet İnci Teşvik Ödülleri" de sahiplerini buldu. Jüri tarafından 18 farklı proje önerisi arasından kazanan 7 proje ödüllendirildi. Gece, Aydok Moralıoğlu ve Orkestrası'nın konseriyle son buldu.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol