Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati MÜSİAD Genişletilmiş Başkanlar Toplantısında konuştu. Bakan Nebati "Ortodoks politikaları bıraktık, heterodoks politikalara yöneldik. Bu dönem herkesin kazandığı bir dönem olacak. Rahat olun" açıklamasında bulundu

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati MÜSİAD Genişletilmiş Başkanlar Toplantısında konuştu.

Bakan Nebati'nin konuşmasından önemli satır başları:

Türkiye ihracat odaklı büyümeye devam edecek. Ortodoks politikaları bıraktık, heterodoks politikalara yöneldik. Bu dönem herkesin kazandığı bir dönem olacak. Rahat olun. ihracatını artırmak isteyenleri sırtımızda taşıyacağız. Getireceğimiz yeni enstrümanlarla, üretim odaklı, imalat ve ihracata yönelik firmalarımızı destekleyecek çok önemli çalışmalarımız var. Bu yıl tarihi rekorların kırıldığı, yeni ekonomik modelin uygulanabilir olduğu, öngörülebilir, Türkiye'nin kazanımlarının en yüksek olduğu yıl olacak.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüştü Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile görüştü

ORTODOKS VE HETERODOKS İKTİSAT NEDİR?

Ortodoks iktisat ile kast edilen iktisadın kendini tüketim, bölüşüm, büyüme, istikrar gibi konularla sınırlaması iken heterodoks iktisatta ekonomide ve toplumda değişiklik yaratan etkiler incelenmiştir. Heterodoks iktisat, geleneksel iktisat olarak anılan ve genellikle neoklasik iktisatla çelişen ya da ötesine geçen, ifşaatçılar tarafından temsil edilen, ana akım ekonominin dışında kabul edilen ekonomik düşünce okullarına atıfta bulunur. Bir parçası olarak neoklasik veya diğer ortodoks ekonomiyi içerebilen çeşitli ekonomik okulları ve metodolojileri dikkate almak anlamına gelir.