Koronavirüs salgını Türkiye’ye uğradığından bu yana yıkıcılığı nedeniyle sürekli olarak gündemimizde kaldı. Yeni kelimeler günlük hayatımızın tam ortasına oturdu. Karantina denilen şey, korku filmlerinin ürkütücü atmosferinden çıkarak gündelik bir hal aldı.

Salgının ilk ve orta dönemlerinde ortaya çıkarak bitiş için tarih veren uzmanları hatırlıyor musunuz? 2021’in yaz aylarında maskelerden kurtulacağımızı söyleyen uzmanlar. 2021’in yaz aylarına girmek üzereyiz ve koronavirüs salgını bırakın bitmeyi, rekor üstüne rekor kırıyor.

O uzmanlara selam olsun.

Teravih namazı evde kılınacak

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ramazan ayı boyunca teravih namazlarının evlerde kılınacağını açıkladı. Erbaş, “Aşı orucu bozar mı?” sorusuna ise bozmaz yanıtını verdi.

Koronavirüs salgının hat safhaları görmesinin ardından böyle bir açıklama yapılmasına ihtiyaç vardı. Taşlar yerine oturdu. İnsanları yakınlaştıran herhangi aktivite ki başta sıkış tepiş kongreler, pazarlar, AVM’ler, sıkışık ve kalabalık çalışma bölgeleri salgınla mücadele ettiğimiz şu dönemlerde özellikle dikkat edilmesi konular. Manevi duyguların çok yüksek olduğu Türkiye için gerekli bir açıklama idi.

Yapıldı.

Emekli amiraller ve darbe karmaşası

Geçtiğimiz günlerde emekli 104 amiral tarafından Montrö Boğazlar Sözleşmesi'yle ilgili bir bildiri yayımlandı. İktidar kanadında büyük bir tepkiye neden olan açıklama bazı muhalif kesimler tarafınca da eleştirildi. Bazı kesimler ise en basit haliyle bunun bir ifade özgürlüğü biçimi olduğunu savundu.

Bazı taraflar emekli amirallerin bildirisinin, 20 Mayıs 1963 yılında darbe girişiminde bulunan emekli albay Talat Aydemir olayına benzediğini savundu. Aydemir’in girişimi, takipçilerinin çoğunun albay olması münasebetiyle “Albaylar Cuntası” olarak adlandırılmıştı.

Ekonomi, koronavirüs derken bir anda ülke gündemi bu yana kaydı.

Daha da çok su kaldıracağa benziyor.

Manisa FK için büyük gün

Profesyonel liglerde tek namağlup takım olarak yoluna devam eden Manisa Futbol Kulübü bugünkü karşılaşmaya, en yakın rakibi Hekimoğlu Trabzonspor ile arasındaki 17 puanlık farkla çıkacak.

Hekimoğlu Trabzon'un mağlubiyeti halinde Manisa FK'ya Şanlıurfaspor karşısında alacağı 1 puan bile şampiyonluk için yeterli olacak. Hekimoğlu Trabzon'un sahadan beraberlikle ayrılması durumunda Manisa FK, elde edeceği 3 puanla yine bitime 5 hafta kala şampiyon olarak adlandırılacak.

Bu noktaya kadar namağlup olarak gelen bu şehrin takımı Manisa Futbol Kulübü bu başarısının yanı sıra bir çok ‘en’i çantasına koymuş durumda ve şu anda Türkiye’deki tüm profesyonel liglerde en büyük başarıyı gösterme onurunu yaşıyor ve Manisalılara yaşatıyor…

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112