Yunusemre Meclisi 3 ay sonra toplandı

Yunusemre Belediye Meclisi, 3 aylık aranın ardından toplandı. Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında maske ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirildi.

Yunusemre Meclisi 3 ay sonra toplandı

Yunusemre Belediye Meclisi, 3 aylık aranın ardından toplandı. Temmuz Ayı Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında maske ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edilerek gerçekleştirildi.

02 Temmuz 2020 Perşembe 14:29
Yunusemre Meclisi 3 ay sonra toplandı

Yunusemre Belediyesi, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs (KOVİD-19) salgını dolayısıyla 3 aylık aranın ardından toplandı. Temmuz Ayı Meclis Toplantısı, meclis salonunda Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında yapıldı. Maske ve sosyal mesafe kuralı dikkate alınarak başlanan toplantı öncesi meclis üyeleri ve müdürler ateşleri ölçülüp, el hijyeni sağlanarak salona alındı.  İYİ Parti Grubunun önerisiyle saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda 36 madde görüşüldü. Tüm dünyanın zor bir süreçten geçtiği dönemde virüsle mücadelede etkin bir çalışma yürütmeye gayret gösterdiklerini dile getiren Belediye Başkanı Çerçi, bu konuda örnek olan başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ve sağlık çalışanları ile gece gündüz demeden yoğun bir mesai harcayan belediye personeline teşekkür etti.

FAALİYET RAPORU OYLANDI

Toplantıda 2019 yılı faaliyet raporu görüşüldü. Başkan Çerçi, raporun oylanması sırasında koltuğunu Meclis Başkanvekili Dilşat Ulaş’a bıraktı. Strateji Geliştirme Müdürü Orhan Güzel, rapor hakkında meclis üyelerini bilgilendirdi.  faaliyet raporu AK Parti ve MHP’li meclis üyelerinin kabul, İYİ Parti ve CHP’li meclis üyelerinin ret oyu vermesiyle oy çokluğu ile kabul edildi.

KARAKÖY PAZARYERİ DE MECLİS GÜNDEMİNDEYDİ

Mecliste pazaryerlerinde alınacak tezgah tahsis kullanım ücreti de belirlenirken; Pazartesi günleri Karaköy’de kurulan ancak salgın yayılma riski nedeniyle İl Hıfzısıhha Kurulu’nun kararı ile faaliyette olmayan pazaryerinin durumu görüşüldü. Başkan Çerçi, Karaköy’de pazarın sokak içlerine yayıldığını,  bu duruma ilişkin benzer mahkeme kararları olduğunu dile getirdi. Bölge halkının da bu konuda şikayetleri olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Çerçi, meclis olarak hem pazarcı esnafını hem de burada yaşayan vatandaşları mutlu edecek bir çalışmanın yapılması gerektiğini ifade etti.  Madde, görüşülmek üzere ilgili komisyonlara sevk edildi.

KOMİSYON ÜYELERİ BELİRLENDİ

Plan ve Bütçe, İmar, Gençlik Spor ve Eğitim, Çevre ve Sağlık, Sosyal Yardım Yaşlı Engelli Kadın Çocuk, Kırsal Kalkınma ve Mahallelere Hizmet, Kültür ve Sosyal İşler, İdari ve Hukuk İşleri, Kentsel Dönüşüm, Sanayi Bilişim ve Teknoloji Komisyonları’nda bir yıl süreyle görev yapacak meclis üyelerinin belirlendiği toplantıda kapalı oylama ile yapılan encümen üyeliklerine Gürkan Koyuncu, Cemal Kutlar ve Dilşat Ulaş seçildi. Toplantı sonunda Ağustos Ayı Meclis Toplantısının 5 Ağustos Çarşamba günü saat 18.00’da yapılması kararlaştırıldı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Karaköylü 2020-07-02 14:45:58

Sayın Başkanım sizde biz pazar yerinde oturan sakinler artık pazarın böyle ilkel şartlarda burada açılmasını kesinlikle istemiyoruz, isteyen varsada dışarlıklı mahallelerde oturan buranın sıkıntılarını yaşamayan insanlardır

Avatar
Onur 2020-07-02 18:14:10

Karaköyde pazar açılmasını kesinlikle istemiyoruz evlerimize rahat girip çıkamıyoruz yangın olsa olduk gitti adamlar pazar gününden tezgah açıyor pazar içinde oturanlar araçlarını başka mahallelere bırakıyor ayrıca pisliği çabası kesinlikle istemiyoruz sayın başkanım

Avatar
Saygılı 2020-07-02 22:34:48

Karaköy pazar yerinin sokak aralarında sağlıksız ve ilkel koşullarda kurulması şehrimizin çok büyük ayıbı umarız yetkililer bu sorunu hak ettiği şekilde çözerler,bu görüntü kirliliğide ortadan kalkmış olur inşAllah

Avatar
Karaköysüz 2020-07-02 17:58:34

Karaköyde pazar açılmadığı o civardaki manavlar fahiş fiyatlardan satış yapıyor aylardır. Millet de mecbur bu kan emicilerden alışveriş yapıyor. Tamam mevcut pazar yeri sıkıntılı olabilir ancak bunun çözümü tamamen karaköy pazarından vazgeçmek olmamalı.

Avatar
Emrah 2020-07-03 10:44:06

O mahallelerde insanların küçük Bi kısmı şikayetçi sadece pazarın oluşundan
Ama büyük kısmında olmayışından şikayetçi hem halk hemde esnaf çok mağdur

Avatar
Vatandaş 2020-07-03 17:53:20

Karköyde oturan bir vatandaşım manavdan alınca 2 kat fiyata alıyoruz perşembe pazarına gitmek için bu sıcakta yürümemiz lazım herkesin arabası yok oraya gitsin bi an önce karaköy pazarımıza kavuşmak istiyoruz ve ilkel pazar diyorşar bazıları güzelyurt pazarı çokmu modern avrupada bile hala pazar yeri kültürü varken ve insanlar yok yerw ölürken kime neye göre modern lik anlamış degilim

Avatar
Ali 2020-07-25 16:19:05

Burada pazar kurulsun diyenler düşünün bakalım evinizde bir yangın çıktığını.

banner112