Volkswagen’in Manisa yatırımında flaş gelişme

Volkswagen’in Manisa'da açmaya karar verdiği fabrikayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Volkswagen’in İzmir'de bir liman kiraladığı iddia edildi. Ege Otomotiv Derneğinden yapılan açıklamaya göre Almanlar İzmir’de büyük bir limanı tahsis etti.

Volkswagen’in Manisa yatırımında flaş gelişme

Volkswagen’in Manisa'da açmaya karar verdiği fabrikayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Volkswagen’in İzmir'de bir liman kiraladığı iddia edildi. Ege Otomotiv Derneğinden yapılan açıklamaya göre Almanlar İzmir’de büyük bir limanı tahsis etti.

21 Şubat 2020 Cuma 17:55
Volkswagen’in Manisa yatırımında flaş gelişme

Volkswagen’in Manisa'da aldığı yatırım kararının ne olduğunu merak edenler için Ege Otomotiv Derneği Başkanı Mustafa Akkalay'dan bir açıklama geldi.

Akkalay yaptığı açıklamada, "Wolkswagen İzmir Limanı’ndan büyük bir bölgeyi tahsis etmiş. Bu durum yatırıma devam edecekleri anlamına geliyor. Marka Türkiye’deki ilk yatırımı yapmak için bölgemizi seçti. Bu bizim için bir şans. Bu yatırımın ardından tedarikçi yatırımları olacaktır. Burada bir imalatçı firmanın yatırım yapması imalatçıya tedarik sağlayan firmaların da buraya gelmesini tetikleyecektir" dedi.

Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği Alper Kanca ise şunları söyledi; "Volkswagen’in böyle bir fabrikaya ihtiyacı var. Aday ülkeler ile kıyaslandığında en etkin ve nitelikli yan sanayici yine Türkiye’de var. Dolayısıyla bizim tarafımızda çok bir şey değişmiş değil. Volkswagen’in kurmuş olduğu şirket hala duruyor. Fabrikayı kurmayı düşündüğü arazi hala duruyor. Genel olarak bakıldığında değişen tek şey Türkiye tarafında askeri harekat ve siyasi durum. Volkswagen’in yatırım kararını ertelemesini vergiye veya ekonomik sebeplere dayayanlar var. Sadece siyasi sebeplere dayandığını söyleyenler var. Bu erteleme konusunda çok net bir şey söylemek mümkün değil. Siyasi baskının özellikle Almanya’daki siyasi baskının temel faktör olduğunu söyleyebiliriz" ifadelerini kullandı.

Son Güncelleme: 22.02.2020 09:33
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ayşe güzel 2020-02-24 03:00:41

Biz fabrika falan istemiyoruz. Wolswagende gelmesin. Manisa o kadar göç alıyor ki pahzlilik duş boyu evler kiralar hayat öyle pahalı kiinsznlar nefes alamıyor. Biz artık ne fabrika ne göç istiyoruz. Biz nüfus kalabalığından bunaldık. Oa aliliktan bunaldık. Gidin başka şehirlere normal daireler bile 1000000 tlyi geçti. Manisa yaşanmaz duruma geldi bu gocler yüzünden..

Avatar
Ayşe güzel 2020-02-24 03:02:00

Biz fabrika falan istemiyoruz. Wolswagende gelmesin. Manisa o kadar göç alıyor ki pahalilik diz boyu evler kiralar hayat öyle pahalı kiinsz nefes alamıyor. Biz artık ne fabrika ne göç istiyoruz. Biz nüfus kalabalığından bunaldık. Oa aliliktan bunaldık. Gidin başka şehirlere normal daireler bile 1000000 tlyi geçti. Manisa yaşanmaz duruma geldi bu gocler yüzünden..

Avatar
Ayşe güzel 2020-02-24 03:03:46

Biz fabrika falan istemiyoruz. gelmesin. Manisa o kadar göç alıyor ki pahalilik diz boyu evler kiralar hayat öyle pahalı kiinsz nefes alamıyor. Biz
artık ne fabrika ne göç istiyoruz. Biz nüfus kalabalığından bunaldık. Pah
aliliktan bunaldık. Gidin başka şehirlere normal daireler bile 1000000 tlyi geçti. Manisa yaşanmaz duruma geldi bu göçler yüzünden..

Avatar
Eşme 2020-02-26 21:04:45

Valla ayşe hanım haklı.Artık manisa ovası kirlik akıyır.Her yerden göç yerlisi izmir e kaçtı.Küçük bağcılar oldy

Avatar
Ahmet Kar 2020-03-07 09:18:51

Manisa için şans diyen beyin ozurluler,ilimiz zaten tıkandı,göç ala ala neye döndük bilmiyorum,yarın kiralar artiginda,bina fiatlari yükseldiğinde göreceğiz şansmi

Avatar
Baş hırsız 2020-02-21 22:02:17

Vosvagenden bize ne ya reis in çıkardığı pili arabalardan haber varmı onu söyle alamam arabasından bize ne

Avatar
Haşmet 2020-03-02 23:05:17

Elaman alımları basladimi ilkokul mezunu aliyorlarmi

Avatar
Büyücü 2020-03-02 23:06:11

Bak vAllahi sövecegim