Recep Çınar tekrar başkan

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ne 30 yıldır başkanlık eden Recep Çınar, gerçekleştirilen genel kurula tek aday olarak girdi... Başkan Çınar, üyelerin güvenoyunu aldı

Recep Çınar tekrar başkan

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’ne 30 yıldır başkanlık eden Recep Çınar, gerçekleştirilen genel kurula tek aday olarak girdi... Başkan Çınar, üyelerin güvenoyunu aldı

14 Temmuz 2021 Çarşamba 15:44
Recep Çınar tekrar başkan

Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi’nin (MESKOP) 69. Olağan Genel Kurulu, pandemi önlemleri nedeniyle Laleli Pazaryeri’nde yapıldı. Mevcut başkan Recep Çınar’ın tek listeyle girdiği seçimde üyeler Başkan Çınar’a güvenoyu verdi.

Genel kurula Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Hasan Geriter, Halkbank Manisa Şube Müdürü İsmail Karabay, esnaf odaları başkanları ve üyeler katıldı. Divan başkanlığına Soma Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Ali Ayan seçildi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede söz alan MESKOP Başkanı Recep Çınar, “Genel kurulu açık havada yapıyoruz. Virüs dolayısıyla ertelenen genel kurul yapma imkanına kavuşamamıştık. En uygun yer Laleli Pazar yeriydi.  Bu virüsten hem dünyamız hem de ülkemiz yavaş yavaş kurtulmakta. Dilerim en kısa zamanda bu beladan kurtuluruz.” dedi.

“PANDEMİ ESNAFIMIZI KÖTÜ ETKİLEDİ”

Pandemi döneminde esnaf ve sanatkarların çok sıkıntı çektiğine vurgu yağan Başkan Çınar, “Her ne kadar devletimiz esnaf sanatkara sahip çıksa da süreç kolay olmadı. Direkt olarak iş yerlerimiz, kahvehane, kafe, berberler, restoranlardı. Dolaylı olarak zarar görmeyen hiçbir esnafımız yok diyebilirim. İnşallah bu serbestlik içerisinde işlerimiz açılır ve böyle devam eder. Bu dönemde esnafımız gerçekten parasızlık çekmedi. Esnaf kefalet kooperatifleri ile birlikte dağıtılan kredilerde başta devletimiz olmak üzere TESKOMB, Halk Bankası destek verdi. Bu yeterli değildi tabii ki. Önemli olan çalışıp para kazanmak. Çünkü biz bu şekilde alıştık. Çok şükür beklemediğim oranda destek gördük. Endişelerim vardı ama son 2 yıla baktığımızda kimseyi kapıdan geri göndermedik.” dedi.

KOOPERATİF TARAFINDAN VERİLEN DESTEKLERDEN BAHSETTİ

Son 3 yılda Manisa’da toplam 270 milyon TL kredi dağıtıldığını da sözlerine ekleyen Başkan Çınar, “Esnaf kefalet kredileri esnaflarımız için çok önemli. Özel bankaların Esnaf kefalet kredileri faiz oranlarına yetişmelerine imkan yok. Devletimizin bizlere verdiği destek için kendilerine minnettarız. Kredi limitlerimiz halk bakası tarafından belirlenen 200 bin TL limiti pandemi döneminde dağıtmış olduğumuz 25 bin TL pandemi destek kredilerimiz dahil edilince limitlerimizi 225 bin TL’ye yükselttik.  Esnaf ve sanatkarımıza taşıt ve işyeri alımı için 500 bin TL kredi limiti belirleyerek kooperatif kredi faiz oranları 2020 yılı sonuna kadar olan kredilerde yüzde 4,5, 2021 yılı başından itibaren 9,5 faiz uygulandı ve tüm üyelerimiz zamanında ödemeleri gerçekleştirdi” dedi. 

Konuşmaların ardından yapılan oylamada mevcut başkan Recep Çınar tekrar seçildi. Yeni yönetim kurulunda Sait Başbelen, Mehmet Üzen, Salih Karaağaç, Destan Bulgay yer aldı. Yedek listede Saffet Taşkıncan, Bayram Şen, Fatih Sertesen, Salih Fulcun, Harika Gönül yer alırken, Denetleme kurulunda asil üyeler Mesut Dalkara, Zeki Apak, yedek üyeler Necati Pınar, Erdinç Ödeker oldu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Ali ağâ 2021-07-14 20:06:34

Aynı tas aynı hamam sıkıntı burada arkadaş sizden başka kimse yok mu 30 yıldır aynı kişi bu ülkede artık ne zaman değişim olacak herşey aynı eksen etrafında dönüyor duruyor nasıl bir koltuk oturan kalkmak bilmiyor arkadaş ne özelliği var da bu beyefendinin farkındalığı nedir insansız uzay aracı projesi mi var ne var inanın kafayı yiyeceğim kim bilir ne kadar maaş alıyor dur onu da ayrıca merak ediyorum

banner112