banner72

O madde tekrar görüşülecek!          

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti ve CHP grubunun oylarıyla reddedilen gelir tarifesindeki değişiklik, Aralık ayı meclisinde yeniden görüşülecek.

O madde tekrar görüşülecek!          

Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi’nde AK Parti ve CHP grubunun oylarıyla reddedilen gelir tarifesindeki değişiklik, Aralık ayı meclisinde yeniden görüşülecek.

06 Aralık 2017 Çarşamba 11:18
O madde tekrar görüşülecek!          

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı Belediye Meclis Toplantısı’nın 2. oturumunda suya istenen yüzde 10’luk zam ve gelir tarifesindeki değişiklik önerisi AK Parti ve CHP oylarıyla reddedilmişti. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, ret oyunun siyasi bir karar olduğunu söyleyerek, “Vatandaşa hizmetin önü kesiliyor” demişti.

Başkan Ergün, dün akşam Büyükşehir Belediyesi Web TV ekranlarından yaptığı açıklamada, maddeyi Aralık ayı meclisinde yeniden gündeme getireceklerini söyledi.

Ergün’ün açıklamaları şöyle, “AK Parti ve CHP grubunun reddettiği gündem maddesine ilişkin yeniden görüşülmesi için müracaatları yaptım. Kanunen belediye başkanı verilen kararın ardından yeniden görüşülmesi için 7 gün içerisinde başvuru yapabiliyor. Ben de başvurumu yaptım, Valilik kanalıyla da ilgili mercilere gönderildi. Aralık ayının 2. haftasında bu konu yeniden görüşülecek. Bu değişir, değişmez bilemiyorum. Ben hesap noktasında bakıyorum. Elektrik yükselmedi diyorlar, yüzde 15 zam yapılmış, bu net bir şekilde görülüyor. MASKİ bünyesinde bin 759 kişi çalışıyor. Asgari ücret artacak, bu zaten cepten karşılanacak. Mazot geçen sene ne kadardı, bu sene ne hale geldi? MASKİ'nin araçları su yatmıyor, mazot yakıyor. MASKİ'nin aylık mazot gideri 1 milyon TL. Kepçeler çalışıyor. Sen hiçbir zam yapmayacaksın ama giderlerini aynı yapacaksın. Bu nasıl bir şey? Ben anlamıyorum”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
dobracı 2017-12-06 14:36:59

chp kıvıracak demektir.

Avatar
dobracı 2017-12-06 14:45:00

Sayın editör az önceki yorumumu lütfen yayınlamayın,yanlış anlaşılabileceğini sonradan gördüm,saygılar...

Avatar
MANİSALI 2017-12-06 18:49:35

MASKİNİN ZAMINI MANİSALI OLARAK TEPKİ GÖSTERİYORUM. BÜYÜK ŞEHİR BAŞKANI O KADAR GÜZEL HESAP YAPMAYI BİLİYORSA BU HESABI NEDEN MANİSAYA YAPILMAK İSTENEN BÜYÜK ŞEHİR BİNASI İÇİN YAPMADI. 411 MİLYONA SEN MANİSAYA ALTINDAN SARAY MI YAPACAKSIN. AYIPTIR YAZIKTIR. MİLLETİN PARASINI BU KADAR HESAPSIZCA HARCAMAYIN. 2. KONU MAGNESİA YANINA YAPILAN OTEL VE ALIŞ VERİŞ MERKEZİ. BURAYI NE HİKMETSE BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİNE AİT OLAN SPİL ŞİRKETİ YAPIYOR. BU PARALAR KİMİN CEBİNE GİDİYOR. HALKIN CEBİNDEN ZAMLA PARA ALMAYA KALKMAYIN. BU HALK 2019 SEÇİMLERİNDE SİZİ O SANDIĞA ZAM OLARAK GÖMER.