Manisalı öğrenciler Spil'de çöp topladı

Temiz bir Türkiye için Manisa’da anaokulundan üniversiteye kadar 122 öğrenci Ağlayan Kaya Top Kale, Mesir Tabiat Parkı, Gürle ve Süreyya Piknik alanında çevre temizliği yaptı.

Manisalı öğrenciler Spil'de çöp topladı

Temiz bir Türkiye için Manisa’da anaokulundan üniversiteye kadar 122 öğrenci Ağlayan Kaya Top Kale, Mesir Tabiat Parkı, Gürle ve Süreyya Piknik alanında çevre temizliği yaptı.

21 Eylül 2019 Cumartesi 17:27
Manisalı öğrenciler Spil'de çöp topladı

Dünyayı daha yaşanabilir hale getirmek için hızla yayılan ve gönüllülük esasına dayalı olan Let's Do It (Haydi Yapalım) hareketi kapsamındaki temizlik etkinlikleri Manisa’da da gerçekleştirildi. Genç nesillere temiz bir dünya bırakmayı amaçlayan "Haydi Yapalım" çevre temizliğine farkındalık hareketi Türkiye'nin 81 ilinde eş zamanlı olarak yapıldı.  Yunusemre Kaymakamlığı, Yunusemre Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü destek verdi. Dünya Temizlik Günü’nde gerçekleşen etkinliğe Manisa Sosyal bilimler Lisesi, İMKB Lisesi, Fen Lisesi, Hafsa Sultan İlkokulu, Cumhuriyet İlkokulu, Atabey Anaokulu ve MCBÜ’den gönüllüler olmak 122 öğrenci katıldı. Yunusemre Belediyesi temizliğe katılanlara kumanya ve meyve suyu ikram etti.

Merkezefendi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde gerçekleşen törende konuşan Yunusemre Kaymakamı Ahmet Erdoğdu, öğrencilerin çok önemli bir etkinliğe imza attığını belirtti. Erdoğdu, “Yaşadığımız bu dünya sadece bize ait değil, bizim dışımızda çok sayıda canlı var. Bizden sonra da bu dünya ve nesiller yaşamaya devam edecek. Bizler tüketeceğiz ama doğayı yok etmeyeceğiz. İnsanların ve canlıların sağlığına zarar vermeyeceğiz” dedi.

Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Şengül, öğrencilerin bu etkinlikte yer almasının önemli olduğunu dile getirdi.

Let's Do It Hareketi Manisa Direktörü Minel Rüzgar, gönüllü olarak bu harekete katıldığını ifade ederek, dünya genelinde bu etkinliği gerçekleştirdiklerini söyledi. Bu hareketin 2008 yılında Estonya’da çevre hareketiyle başladığını açıklayan Rüzgar, yıllardır büyüyerek devam ettiğini kaydetti. Yılın belli bir gününde çevre temizliği yaparak daha temiz bir dünya oluşturmak için bu bilinci çocuklara aşıladıklarını dile getirdi.

Manisa Sosyal Bilimler Lisesi İngilizce Öğretmeni İlknur Aktaş, burada anaokulundan üniversiteye eğitimin her basamağında gönüllülerin bulunduğunu vurguladı. Aktaş, yaşanabilir bir dünya bırakabilmek için çevre temizliğine önem verilmesini gerektiğini kaydetti. Aktaş, yaptığınız bu güzel uygulamayla insanların sizi örnek alacağını belirtti. Konuşmaların ardından öğrenciler gruplara ayrılarak Ağlayan Kaya Top Kale, Mesir Tabiat Parkı, Gürle ve Süreyya Piknik alanlarındaki çöpleri topladı.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
gurur duyuyorum 2019-09-22 01:17:26

helal olsun benimde haberim olsa bende gelirdim

Avatar
Serkan evlense 2019-09-22 14:22:16

Şarhoşlar ıcsın. Aıle denen kişiler aılecek toplu. Pıslesın mınık eller toplasın yok ole bişey denetım sadece aşada alkol ıcınelrı tespıt değil beledıye bu konuda bır kolluk kursun spıl timi diye mıletun ıcmesıne karışmadan getırduklerını nasıl gerı götursunler dıye tespıt etsı ler hafta sonları pıknıkcıler de aynı şekılde

Avatar
Görevli 2019-09-29 14:22:06

Kimin ne içtiği beni ilgilendirmez. Ama içtiğinizin yediğinizin çöpünü yere atarsanız olmaz çünkü dünya sadece sizin değil insanların değil bir sürü canlı var.