Manisa'ya giriş çıkış yasağıyla ilgili karar

Manisa Valiliği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası açıkladığı 14 şehre giriş çıkış yasağıyla ilgili detayları açıkladı.

Manisa'ya giriş çıkış yasağıyla ilgili karar

Manisa Valiliği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kabine toplantısı sonrası açıkladığı 14 şehre giriş çıkış yasağıyla ilgili detayları açıkladı.

04 Mayıs 2020 Pazartesi 22:31
Manisa'ya giriş çıkış yasağıyla ilgili karar

Manisa Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı karar şöyle;

"İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulunun Şehrimize Giriş/Çıkış Kısıtlaması ve Ticari Taksilerle İlgili Kararı

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen ve tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden Covid-19 adı verilen Coranavirüs salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla; Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, İçişleri Bakanlığının uygulamaya konulmasını emrettiği talimatlar ve virüsün kuluçka devresinde de bulaşma ve yüksek yayılma hızına sahip olması özelliklerinin birlikte değerlendirilmesi sonucunda ilimiz genelinde uygulanmak üzere kararlar alınmaktadır.

Gelinen noktada Koronavirüs salgınının yayılım hızı göz önüne alındığında; ülke geneli için bugüne kadar alınan tedbirlere ilave olarak yeni tedbirlerin alınması ve ilimiz için ek tedbirlerin planlanması/uygulanması gerektiği değerlendirildiğinden Umumi Hıfzısıhha Kanununun 27 nci ve 72 nci maddesi kapsamında aşağıdaki ek tedbirlerin alınması gerekmiştir;

I- İlimiz sınırlarından kara ve hava yolu ile (toplu ulaşım aracı, özel araç ve yaya vb.) yapılan tüm giriş/çıkış kısıtlamasına 04 Mayıs 2020 Pazartesi günü saat 24.00'den itibaren 15 günlük süre ile devam edilecektir.

2- İlimizde yaşayan/bulunan tüm vatandaşlarımızın belirtilen süre boyunca ilimizde kalmaları esastır.

3- İlimiz giriş-çıkış kısıtlamasına yönelik almış olduğumuz 2020/20, 2020/21 ve 2020/22 sayılı İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararları ile belirlenen istisnalar 04 Mayıs Pazartesi günü saat 24:00'den sonra da geçerli olacaktır.

4- 2020/17 sayılı İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile alınan ilimizde kayıtlı ticari taksilerin trafiğe çıkışlarında plakasının son hanesine göre sınırlamaya gidilmesi uygulaması 04 Mayıs 2020 Pazartesi günü saat 24.00'den itibaren sona erecektir.

Yukarıda yazılı kararlara uymayanlar hakkında İlgili yasa hükümlerine göre cezai işlem uygulanacağı duyurulur."

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112