Manisa Kart, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi

Manisa Büyükşehir Belediyesi MANULAŞ Genel Müdürlüğü tarafından toplu ulaşım araçlarında kullanılmak üzere kişiye özel olarak hazırlanan Manisa Kart uygulaması, Türkiye’de bir ilki daha hayata geçirdi ve e-Devlet hizmetlerine entegre oldu.

Manisa Kart, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi

Manisa Büyükşehir Belediyesi MANULAŞ Genel Müdürlüğü tarafından toplu ulaşım araçlarında kullanılmak üzere kişiye özel olarak hazırlanan Manisa Kart uygulaması, Türkiye’de bir ilki daha hayata geçirdi ve e-Devlet hizmetlerine entegre oldu.

06 Ağustos 2020 Perşembe 15:54
Manisa Kart, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi

Manisa’da il genelinde toplu taşıma araçlarında kullanılan Manisa Kart, artık e-Devlet uygulaması üzerinden de Manisalıların hizmetine sunuldu. 725 bin kullanıcısı olan Manisa Kart, yeni alternatif erişim yöntemi ile Türkiye’de bir kez daha öncü olmayı başardı.

Uygulamanın kullanımı

MANULAŞ tarafından yapılan açıklamada uygulamanın nasıl kullanılacağı da şöyle açıklandı: “E-Devlet hesabınızı açtıktan sonra, arama butonuna Manisa Büyükşehir Belediyesi yazıp sonuçları görüntülüyorsunuz. Ekranda gözüken kayıtlar içerisinde Bakiye ve Kullanım Bilgileri Sorgulama menüsünü seçerek uygulamaya erişebiliyorsunuz. Açılan menüde kişisel Manisa Kartınız ile ilgili olarak; 1- Kart Numarası 2- Kart Tipi 3- Kart Üretim Tarihi 4- Son İşlem Tarihi 5- Güncel Bakiye 6- Geçerlilik Başlangıç Tarihi 7- Geçerlilik Bitiş Tarihi, bilgilerine ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra ‘Sorgula’ butonuna basarak, Manisa Kartınızla ilgili yaptığınız son 10 işlemi görüntüleyebiliyorsunuz. Yaptığınız işlem adedini arttırmak için ekranda gözüken takvimden tarih aralığı belirlediğinizde, Manisa Kart ile gerçekleştirdiğiniz işlemlere de kolaylıkla ulaşabileceksiniz.”

Manisa Kart uygulamasına yenilikçi hizmetler geliyor

E-Devlet hizmetlerine entegre olan Manisa Kart uygulaması hakkında açıklamalarda bulunan MANULAŞ Genel Müdürü Mehmet Özgür Temiz, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün tarafından hayata geçirilen toplu ulaşımda dönüşüm projesi kapsamında biz de Manisalı vatandaşlara daha hızlı ve kaliteli hizmet vermek amacıyla Manisa Kart uygulamasını e-Devlet ortamına taşıdık. Manisa’da 725 bin kullanıcısı olan Manisa Kart, bu özelliğiyle e-Devlet üzerinden hizmet veren ilk uygulama oldu ve aynı zamanda bu uygulamayı kullanan ilk şehir Manisa oldu.” diye konuştu.

E-Devlet üzerinden erişilen Manisa Kart uygulamasındaki hizmet çeşitliliğini arttırmak için yeni çalışmalar da yapıldığını aktaran Temiz, “Bir sonraki aşamada, Manisa Kart Bayileri, Yeni Kart Başvurusu ve Kart Dolumu hizmetlerini de vatandaşlarımız e-Devlet üzerinden yapabilecekler.” dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Zillet 2020-08-07 12:01:35

Oy moy yok

Avatar
Almancı 2020-08-06 16:53:27

Yahu hep abidik gubudik işler işsiz im Karnım aç ayakta durabilmek için çalıyorum sizde kart hizmeti e devlette bana ne getiriyor aç Karnımı doguracak hizmet yapın

Avatar
Marti 2020-08-06 22:13:58

Çenemdenmişler,osuruktan teyyare selam şöyle o yare,beyler milletin parasını çarçur etmeyin,millet perişan,geçim derdinde sizlerse,neyin kafasını yaşıyorsunuz kendinize gelin.

Avatar
BirKadın 2020-08-07 09:03:31

Manisa belediyesi bizi soyma yollarına alternatif bir yenilik getirmiş kutluyorum kendilerini. Öğrencilere eziyetten başka bir şey değilsiniz. Her yıl aldığınız vizeletme ücretinide üstüne kaymak olarak sürün afiyet olsun.

Avatar
Musa 2020-08-07 10:11:18

Bizde aldıgın paraları verrrrrrr bakım üçretleriden başla manisa belediyesi

Avatar
Misafir 2020-08-07 10:13:21

100 lira su yükle 50 tl si o bu parası utanın utanın

Avatar
Muharrdm 2020-08-07 11:26:36

100 tl su yükledim 8 ton su verdiniz 50 tl sorma ver parası bu makamlar kimseye baki değildir

Avatar
Hasan 2020-08-07 13:11:10

Birde ilçeler arası engelli kartlarda hukuksuz olarak ücretsiz binişi kaldırdınız devlette bu dönemde pandemiden dolayı ilgilenmiyor vicdanınız rahatmı bu teklife imza atanlar ama şunu unutmayın yarın ne olacağınız belli değil yaşattığiñızı yaşamadan ölüm yoktur.

banner112