Kahvehaneler ve lokantalar açıldı

Türkiye bugün sabah itibariyle kademeli normalleşmeye geçerken, uzun süredir kapalı olan kahvehaneler ile sadece paket servis hizmeti veren lokantalar da tekrar faaliyete geçti

Kahvehaneler ve lokantalar açıldı

Türkiye bugün sabah itibariyle kademeli normalleşmeye geçerken, uzun süredir kapalı olan kahvehaneler ile sadece paket servis hizmeti veren lokantalar da tekrar faaliyete geçti

01 Haziran 2021 Salı 15:05
Kahvehaneler ve lokantalar açıldı

Kahvehanelerde yeniden çay servisi başladı. Koronavirüsle mücadele kapsamında bir süredir kapalı olan kahvehaneler ve kafeler açıldı. Ayrıca kapanma dönemlerinde sadece paket servis şeklinde hizmet veren lokantalar da mekanlarını açarak ‘Bismillah’ dedi. Yeme-içme yerleri 07.00-21.00 saatleri arasında belirlenen kurallara göre masaya servis yapabilecek, saat 24.00'e kadar paket servisini sürdürebilecek.

Türkiye bugün sabah itibariyle kademeli normalleşmeye geçerken, uzun süredir kapalı olan kahvehaneler ile sadece paket servis hizmeti veren lokantalar da tekrar faaliyete geçti. Manisa Kahveciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Çetin, “Manisa Kahveciler Odasının 800 üyesi var. Bunun 650 tanesi kapalıydı. Uzun süre sonra kapılarımızı açtık, işimizin başındayız. Beklediğimiz zaman dilimi değil ama kapalı kalmaktan iyidir. Bütün meslektaşlarım dükkânlarını açtılar, evlerine ekmek götürme çabasındalar. Hayırlı olacağını düşünüyorum.  Malum ülkemizin sıcak bir bölgesindeyiz işimizin Manisa ve gede genellikle gece oluyor. Bu süre yetersiz. Ama önümüzdeki günlerde hep beraber destek vererek maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyarak aşacağız. Üyelerime de sesleniyorum. Bize verilen bu izni iyi kullanalım. Herkes birbirini kontrol ederek, müşterilerimizin de desteğiyle dikkat edelim” diye konuştu.

Kahvehane işletme sahibi Erdi Öztürk, “Açıldığımız için çok mutluyuz. Kapalı kaldığımız süre boyunca çok mağdur olduk. En çok etkilenenler kahveciler, kafe işletmecileri oldu. Fakat yaz dönemi olduğu için yasak saatleri daha geçe alınabilirdi diye düşünüyoruz. Çünkü daha çok yazın akşam 9’dan sonra esnaf para kazanmaya başlıyor” dedi.

LOKANTALAR DA AÇIK

Manisa’da lokantalar ve restoranlar da günler sonra yeniden açıldı. Koronavirüs salgını nedeniyle sadece paket servisi yapan lokantalar vatandaşlara hizmet vermeye başladı. Yeme-içme yerleri 07.00-21.00 saatleri arasında belirlenen kurallara göre masaya servis yapabilecek, saat 24.00'e kadar paket servisini sürdürebilecek.

Manisa Lokantacılar Kebapçılar Tatlıcılar Ve Yoğurtçular Esnaf Odası Başkanı Mehmet Akgül, “Kapanmadan sonra açılmak çok güzel bir duygu. İşimizi, sevdiklerimizi, dostlarımızı özlemiştik. Burada akşam 21.00’da mekânların kapaması sıkıntı. 20.45 geçe ezan okunuyor bu bir sıkıntı yaratır esnafta. Ona ilave içkili mekânların aynı saate kapanması da esnafı mağdur ediyor. 14 aydan beri hiç açılmayan mekânlarda var. Bunların açılması lazım aynı şartları sağlayarak. Umarım bu süreci atlatırız. Tüm esnaf aşkım dediği işine kavuşur” diye konuştu.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112