Gazeteciler 15 Temmuz’u unutmadı

Manisa Gazeteciler Cemiyeti yönetimi yayınladığı mesajla hain FETÖ darbe girişimini lanetledi.

Gazeteciler 15 Temmuz’u unutmadı

Manisa Gazeteciler Cemiyeti yönetimi yayınladığı mesajla hain FETÖ darbe girişimini lanetledi.

14 Temmuz 2019 Pazar 14:20
Gazeteciler 15 Temmuz’u unutmadı

Manisa Gazeteciler Cemiyeti yönetimi FETÖ darbe girişimini lanetledi. Yayınlanan mesajda Cemiyet yönetimi o gece yaşanan olayları kamuoyuna basın çalışanlarının özveri ile duyurmasının darbe girişiminin önlenmesinde önemli rol oynadığını belirtti.

Cemiyet yönetimi adına Başkan Ali Filizkan imzasıyla yayınlanan mesajda şu ifadeler yer aldı:

“Bundan 3 yıl önce,15 Temmuz 2016 gecesi ülkemiz dışarıdan kumanda edilen Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ülkemiz içindeki uzantılarını harekete geçirerek darbe girişimi başlattı. Türkiye tarihindeki en karanlık gecelerinden birini yaşadığımız Hain darbe girişimi 10 binden fazla FETÖ mensubu asker ve sivil; 35 askerî uçak,74 tank, 3 askerî gemi, 246 zırhlı araç,3 bin 992 silah ve 37 askerî helikopterle gerçekleştirildi. 

Darbenin başlangıç noktası İstanbul Boğaziçi Köprüsü, 136 darbeci asker tarafından kapatıldı. Burada 30 vatandaşımız FETÖ’cü hainlerin kurşunlarıyla şehit edildi. Boğaziçi Köprüsü, FETÖ’ ye karşı ilk şehitlerimizi verdiğimiz yer olarak tarihteki yerini aldı.

O gece Egemenliğin kayıksız şartsız olan Milletin iradesi ile seçilen milletvekillerinin içinde bulunduğu Gazi Meclisimiz TBMM binası 11 kez bombalandı. Meclisin bazı bölgeleri ciddi zarar gördü. Yıkılan bu bölgeler FETÖ’nün kara yüzünü göstermek amacıyla tamir edilmedi. Ankara Gölbaşı’ndaki Özel Harekât Merkezi uçakların attığı bombalarla, 51’i özel harekât polisi olmak üzere 56 kişiyi şehit edildi. Darbe girişimi tüm şiddetiyle devam ederken, demokrasinin ve özgürlüklerin en önemli güvencesi ve platformu olan Türk basını, kahraman halkımız ve güvenlik güçlerimizle birlikte onurlu bir karşı duruş sergiledi.

FETÖ’nün darbe girişimine karşı o geceki en önemli kırılma noktası, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın halkı meydanlara, sokaklara çağırması görüntülerinin yayınlanması oldu. Televizyonlar, internet haber siteleri, radyolar ve çeşitli basın yayın kuruluşları darbecilere karşı halkı direnmeye davet eden bu çağrıyı hızla milletimize ulaştırdı. 

Türk basını, devletinin ve demokrasinin yanında durarak bu hayati görevi layıkıyla yerine getirerek Demokrasinin ve Laik Türkiye Cumhuriyetinin devamında önemli rol oynadı. O unutulmaz gece halkın iradesi, güvenlik güçlerimiz in terör örgütüne karşı yaptığı misilleme, basın kuruluşlarının yayınlarıyla birleşince darbe girişimi FETÖ’cülerin aleyhine döndü. Ülkemiz el ele vererek geleceğini karanlık güçlerin teslim almasına müsaade etmedi.15 Temmuz darbe girişimini lanetlediğimiz bu 3.yılda şehitlerimize olan şükranlarımızı dile getiri yor ve onları rahmetle anıyoruz. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününün 3. Yıl dönümünde Türkiye’nin dört bir köşesinde 15 Temmuz'da vatan hainlerinin püskürtülüşünü ve bu yolda canını veren 15 Temmuz şehirlerimizi bugün dualarla anıyoruz. Türkiye Cumhuriyetini karanlığa sürüklemek isteyen hain çete 3 yıl önce bugün çökertildi.

15 Temmuz'da vatana ihanet edenler Türk halkından tokat yemiştir. O tokadı atanlar bugün şehitlerini dualarla anmakta, demokrasi nöbetini sürdürmektedir Kahraman Türk milleti, FETÖ’cü teröristlere karşı göğsünü kurşunlara siper etmiştir. O karanlık geceden geriye maalesef 249 şehit ve 2196 gazinin yanı sıra, tarifsiz acılar ve kahramanlık öyküleri kalmıştır. Ülkemizin bir daha böyle bir acıya maruz kalmaması noktasında hiç şüphesiz basın sektörü en önemli kalelerden biri olarak o gece de bugünde ayaktadır. 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıldönümünde bir kez daha demokrasi dışı tüm girişimleri ve terör faaliyet erini Manisa Gazeteciler Cemiyeti yönetimi olarak kınıyor ve lanetliyoruz. Şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. Gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz. Cenabı Allahın Türk milletine böyle bir olayı bir daha yaşatmaması diliyoruz.

Laik Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün; ‘Cumhuriyetimiz öyle zannolunduğu gibi zayıf değildir. Türkiye Cumhuriyeti bedava da kazanılmış değildir. Bunu elde etmek için kan döktük. Her tarafta kırmızı kanımızı akıttık. İcabında müesseselerimizi müdafaa için lâzım olanı yapmaya hazırız.’ sözlerini tekrar hatırlamak ve hatırlatmak hepimizin görevi olmalıdır…”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112