Büyükşehir 500 kilometre hedefini aştı

Yol yapım çalışmalarında gece gündüz demeden özveriyle çalışan Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, 50 günde 508 kilometre sathi kaplama çalışması gerçekleştirdi.

Büyükşehir 500 kilometre hedefini aştı

Yol yapım çalışmalarında gece gündüz demeden özveriyle çalışan Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, 50 günde 508 kilometre sathi kaplama çalışması gerçekleştirdi.

14 Eylül 2020 Pazartesi 17:58
Büyükşehir 500 kilometre hedefini aştı

Yıllardır hizmet özlemi çeken, bozuk zeminli güvensiz yollarda seyahat eden vatandaşları konforlu yollarda buluşturduklarını belirten Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Pandemi süreci nedeniyle tüm yatırımların sekteye uğradığı bu dönemde biz hizmetlerimize ara vermedik. Mevsim şartları el verdiği ölçüde de sathi kaplama çalışmamıza devam edeceğiz” dedi.

Manisa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşları bozuk zeminli yollardan kurtararak, güvenli yollarla buluşturmak için şehrin her noktasında özveriyle yol yapım çalışmalarına devam ediyor. Pandemi süreci ve TÜPRAŞ’ın bitüm satışını geçici olarak durdurması nedeniyle, asfalt sezonuna planlanan şekilde başlayamayan Manisa Büyükşehir Belediyesi hiçbir bahanenin arkasında sığınmadı ve gece gündüz yol yapım çalışmalarına devam etti. Geçtiğimiz hafta içerisinde gerçekleşen Manisa Büyükşehir Belediye Meclis Toplantısında asfalt çalışmaları hakkında kamuoyunu bilgilendiren Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, 14 Eylül itibariyle 500 kilometrelik sathi kaplama çalışmasını hedeflediklerini belirtmişti. Başkan Ergün’ün talimatları doğrultusunda gece gündüz özveriyle çalışan yol yapım ekipleri, il genelinde 50 günde 508 kilometre sathi kaplama çalışması gerçekleştirdi.

“VERDİĞİMİZ SÖZÜ TUTTUK”

Bu süreçte Manisalı vatandaşlar için özveriyle çalışan yol yapım ekiplerine teşekkürlerini ifade eden Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Ekiplerimiz 45 günde 460 kilometre asfalt çalışması uygulamıştı. 50 takvim gününde de 500 kilometrenin üzerinde bir çalışma yapılmasını planladığımızı belirtmiştik. Ekiplerimiz hafta sonu, gece gündüz demeden hedeflediğimiz çalışmayı gerçekleştirdi. Bu anlamda personellerimize verdikleri emekler için teşekkür ediyorum” dedi.

“MEVSİM ŞARTLARI EL VERDİĞİ ÖLÇÜDE DEVAM EDECEĞİZ”

Mevsim şartları el verdiği ölçüde yol yapım çalışmalarına devam edeceklerini de ifade eden Başkan Ergün, “Yol medeniyettir düşüncesinden aldığımız güçle, Manisa’mıza yeni yollar kazandırmak için geçtiğimiz günlerde araç filomuza 4 adet çekici tır, 1 adet toprak silindiri, 1 adet vabıl silindir ve 1 adet finişher ile güçlendirdik. Güçlenen araç filomuzla, mevsim şartları el verdiği ölçüde asfalt çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerinde bulundu.

Son Güncelleme: 14.09.2020 18:01
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Almancı 2020-09-14 21:54:09

Boş yapmayın büyük şehir belediyenin asli görevi ayyuga cikarmayun su faturaların ı unuturamasiniz zamanını bekliyoruz

Avatar
baro 2020-09-15 14:14:42

asıl hedef yolu kullanışlı yapmak bağyolu üçpınar yolu yapıldı 1 ay geçmeden döküldü güya bazı yerlere uyduruk yama yapıldı Allah rızası için sayın başkan bir dolaşın buraları

Avatar
Mehmet 2020-09-15 08:03:18

Manisayı yollara kavturdunuz saolun.birde alt yapı olayına el atsanız sancaklı çeşmebaşı mah.halen alt yapı yok manisaya nekadar uzaklıkta olan bir yer de bu yatırım yapılmıyor yanılmıyorsam 2 veya 3 yıl önce ölçüm yapıldı orda kaldı asvalt yol ıyidir ama vatandaşlar için alt yapı kanalizasyon çok ama coook daha önemli ilgilenecek ilgililere şimdiden teşekkürler.

Avatar
Huysuz 2020-09-15 08:58:23

Türkiyenin en başarılı belediye başkanısınız.

Avatar
Alim 2020-09-15 19:41:39

Ne yolu zifti atıyor üstüne mıcır seriyor onu asfalt yaptım diye ovunuyorsun o mıcır lar siçrıyor araçlara zarar veriyor araçlar kaymasına neden oluyor ayrıca böbrek taşı dökmek içn birebir promosyon hediyesi olan mersedesine binip yapildik tan bir süre sonra manisada kaldigin zaman bir yapılan yollu kullanmanızı tavsiye ederim

Avatar
Mikail 2020-09-16 16:40:46

Tam akp oldun sende cengiz bey yol yaptık ekmeğe banip yeriz o yolları

banner112