Başkan Ergün’den su vurgusu!

Meclisin 31’inci maddesinde su kaynaklarının verimli kullanılması konusu gündeme geldi.

Başkan Ergün’den su vurgusu!

Meclisin 31’inci maddesinde su kaynaklarının verimli kullanılması konusu gündeme geldi.

09 Şubat 2021 Salı 18:24
Başkan Ergün’den su vurgusu!

Su kaynaklarının kısıtlı olduğuna vurgu yapan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Merdiven yıkamaları silmek şeklinde olabilir. Vatandaşımızı da bu konuda uyarmamız lazım. pazaryerlerinde fuzuli akıtılan çeşmelerin kapatılması ya da duyarlı kullanılması noktasında gerekli çalışmaların yapılması lazım. Kent estetiği Daire Başkanlığı’nın kullanımlarına düzenleme getirmemiz lazım.” dedi.

Başkan Ergün’ün ardından söz alan Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi MHP Grup Başkanvekili Mehmet Güzgülü de geçtiğimiz günlerde yapılan bir toplantının ardından alınan kararları açıkladı. Güzgülü şöyle konuştu:

“Suyla ilgili MASKİ ile Şehzadeler ve Yunusemre Belediyelerinin ilgilileriyle toplantı yaptık. Elimizde ağır metalli sular var. Depolara çekip vatandaşa veremediğimiz sular var. Bununla ilgili MASKİ sondajları ilgili belediyelere tahsis etsin, yıkama, sulama gibi ihtiyaçlarda kullanılsın şeklinde görüştük. Bu şekilde bir karar aldık.

Bu durum büyük avantaj getirecek. Eğer merkezde bunun sonucunu olumlu alırsak diğer ilçe belediyelerinde de bu teklifleri götürebiliriz. Bu şekilde büyük oranda içme suyu tasarrufu yapabiliriz.”

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Kaan 2021-02-09 21:55:47

Çok iyi düşünmüşsünuz sayın büyükşehir belediye başkanım. Ama hani bide sizin asli göreviniz olan bir İMAR planı çalışmanız vardı,noldu unuttunuz heralde onu. MaşAllah onun dışında aklınıza ne gelirse konuşup kararlara bağlıyorsunuz ama ondan hiic bı ses çıkmıyor ne hikmetse

banner112