Başkan Ergün’den flaş imar açıklaması

Manisa’da devam eden imar çalışmalarına değinen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Eli kulağında. Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan da en kıza zamanda onay bekliyoruz” dedi.

Başkan Ergün’den flaş imar açıklaması

Manisa’da devam eden imar çalışmalarına değinen Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Eli kulağında. Tarım ve Orman Bakanlığı’ndan da en kıza zamanda onay bekliyoruz” dedi.

11 Şubat 2020 Salı 18:43
Başkan Ergün’den flaş imar açıklaması

Meclis’in 7’nci maddesinde yer alan Yunusemre ilçesi Yeni Mahalle’de bulunan imar değişikliği ile ilgili söz alan AK Partili Dilşat Ulaş, maddedeki iki adanın plan değişikliğinden çıkarılmasını istedi. Ulaş, vatandaşın mağdur olduğunu öne sürdü. Bunun üzerine söz alan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Her hafta çalışıyoruz. 5 binlik planların meclise gelebilmesi için sürekli çalışıyoruz. Üzerinde yüzde 95 noktasında mutabakatlar sağlandı. Her şey gayet güzel gidiyor. Yasallaşması için de Tarım ve Orman Bakanı Sayın Bekir Pakdemirli’nin son imzasına kaldı. masasında incelemede şuan. Tahmin ediyorum birkaç hafta içinde güzel haber gelir. Milletvekilimiz Murat Baybatur ile birlikte de kendisiyle görüştük. Yani eli kulağında. Sonuç itibariyle bütün il merkezinin tamamı için bir çalışmaya girdik. Geç kalınmış olsa da Manisa’nın gelişimi noktasında önemli bir çalışma. 1-1.5 milyon nüfusa gidebileceği bir şehri düşünerek bu çalışmaya girdik. Vatandaşımız mağduriyet yaşıyor ama vatandaşımız bunun da bilincinde olsun. Belki daha fazla emsal verilecek. Bu çalışmaların yapıldığı bir safhada her meclise her ay diğer vatandaşlarımızın talebiyle buraya gelinirse biz bu işin altından kalkamayız. Bütün geneli kapsayan ve hesaplara dayanan bir çalışma. Sosyal alanlar, yollar, kat yükseklikleri, emsal çalışmaları, okullar hepsinin planlaması var bu çalışmanın içinde. Bugün itibariyle vatandaşımız tabi ki acele edecektir. Ama yarın bir gün mağdur duruma düşmemeleri için acele etmemelerini öneriyorum. Eski imar planına göre bir oylamayla bu madde geçerse yasal olmaz. bunu buradan söylemek istiyorum. Hukuka gidildiğinde reddedilir. Boşu boşuna harakiri yapmayalım. 2-3 ay daha bu konu komisyonda kalsın. 5 binlik planlar beklensin. Vatandaşımızın lehine olabilecek bir gelişme olabilir. Bugün orada 14 ada var ama sadece ikisini çıkaralım istiyorsunuz. Diğerlerinin suçu ne? Ya da yarın meclise geldiğinde hepsine ayrı ayrı mı karar vereceğiz. Ben oradaki 14 adanın tamamına bakarım. Sonuç itibariyle bu yasal ve hukuksal değil. Kararınızı ona göre verin. Farklı bir karar verecekseniz de gereği yapılacaktır.” dedi.

Madde AK Parti ret, İYİ Parti çekimser, MHP Ve CHP’nin kabul oylarıyla komisyonda kaldı.

Son Güncelleme: 11.02.2020 18:50
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Bu 3 başkandan da bisey olmaz 2020-02-12 08:06:52

Cengiz manisayi tezil etti trafik maf otobus maf pazaryerleri maf maski su maf..bukadar rezillik görmedi manisa ömer ve mehmet zaten sifir cicek ekmekten baska faydalari olmadi.bu adamlara oy verenler tekrar düsunsun

Avatar
Manisalı 2020-02-11 18:49:46

Vatandaşın sabrı kalmadı herkes bekliyor siz de farkındasınız. Neden daha bekletiyorsunuz binlerce insanı? Evi olmayan kirada olan oradan gelecek evle ev sahibi olacak bir sürü insan var. Zulüm gibi birşey oldu beklemek

Avatar
Manisa 45 2020-02-11 20:23:27

Doğa koleji tarafınada gelsin şu imar artık.Başkanım bekliyoruz.

Avatar
Manisa4545 2020-02-12 10:14:40

Şehir hastanesinin yanındaki (turgut özal) kentsel dönüşümğnün durumu nedir başkanım ??

Avatar
Manisali 2020-03-05 21:32:08

Manisa 1.5 milyona gidecek daha muradiyede bagyolunda foseptik cukuru var ..sayin cengiz ergun bozķöy e cicek ekme ve ışıklandirma yla mi olucak ..yazik yaa..size verilen oylara yazik..

Avatar
Yörük 2020-03-08 10:56:14

Yazık 100 milyara mal olan evler 600 bin

Avatar
Cengiz başkan halka in 2020-08-16 01:05:10

Cengiz halka in..Manisa'da yaşamadigun gözlem yapmadigun çok belli..

Avatar
Turgut 2020-09-03 09:20:03

Şu imar ile ilgili haber yapmayın artık nolurrr. Milletle resmen alay ediyorlar yaa. Yıllardır aynı konu aynı muhabbet. Yok son görüşmeler yapılmış yok bı kez daha değerlendirilmiş,fasa fişi... Taa Ankara'ya bakanlarla görüşmeye gidildi üzerinden 1.5 sene geçti ,aynı tas aynı hamam. Sizi tuzu kutular sizi ,şimdi siz bunu seçim tarihine kadar sallarsiniz yine ,ee malzeme lazım o zamanda vaat vermek için demi.

banner112