Başkan Ergün imarla yatıp imarla kalkıyor

Manisa’da 1989 yılından bu yana yapılmayan ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde çalışmaları başlatılan Manisa merkez imar plan çalışmalarında gelinen aşamalarla ilgili Başkan Ergün’e brifing verildi.

Başkan Ergün imarla yatıp imarla kalkıyor

Manisa’da 1989 yılından bu yana yapılmayan ve Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün öncülüğünde çalışmaları başlatılan Manisa merkez imar plan çalışmalarında gelinen aşamalarla ilgili Başkan Ergün’e brifing verildi.

03 Kasım 2019 Pazar 16:08
Başkan Ergün imarla yatıp imarla kalkıyor

Teknik konuların masaya yatırıldığını belirten Başkan Ergün, Manisa’nın acil konuları arasında yer alan planların bir an önce hayata geçirilmesi için canla başla çalıştıklarını ifade etti.

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün Ankara’da Manisa Milletvekilleri ve ilçe belediye başkanlarıyla birlikte Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda Bakan Pakdemirli’den hızlandırılması sözünü aldığı imar plan çalışmaları hızla ilerliyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi ve Yunusemre Belediyesi teknik ekipleri tarafından yürütülen çalışmaların hangi aşamaya geldiğini görmek ve yol haritasını belirlemek amacıyla Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün başkanlığında Encümen Salonu’nda toplantı yapıldı. Toplantıya Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, MASKİ Genel Müdürü Şehnaz Başaran, Genel Sekreter Yardımcısı Ramazan Burak Aslay, MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydıner ve Gökhan Çevik, MASKİ ve Büyükşehir Belediyesi Daire Başkanları ve teknik personeller katıldı.

DERE VE KANALLARIN PLANA İŞLENMESİ GÖRÜŞÜLDÜ

Yapılacak olan toplantının konusu hakkında bilgiler veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, “Devlet Su İşleri’yle yapılan toplantıda özellikle dereler ve kanallarla ilgili MASKİ Genel Müdürlüğümüz ile işbirliği yaparak teknik konulara çözüm üretmemiz, o çözümleri de imar planına yansıtmamız gerekiyor. Teknik bir konu. Karar verilmesi gereken noktalar var. Özellikle kapanan dere yatakları, sulama kanallarına bağlanan dere yatakları, deplase edilecek sulama kanalının projesi, Kelebek Barajı’ndan içme suyu deposuna gelen ana içme suyu isale hattı ilgili çıkacak fikirlerin imar planlarına yansıtılması konuları görüşülecek” dedi. Toplantı Başkan Ergün’e yapılan sunum ile devam ederken, konular masaya yatırılarak çözüm üzerine fikir yürütüldü. Teknik konuların masaya yatırıldığını belirten Başkan Ergün, Manisa’nın acil konuları arasında yer alan planların bir an önce hayata geçirilmesi için canla başla çalıştıklarını ifade etti.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Hakkı 2019-11-03 17:58:11

Rant önemli, hizmet

Avatar
Yalçın 2019-11-04 15:35:02

Nurlupınarı niye açmıyon başkan tariş depoları bomboş hertarafa hizmet var doğu tarafına yok

Avatar
Yalçın 2019-11-04 18:53:20

Manisa otopark pazar mahalleler hizmet bekler imar sorunu 5 yıldır hep gündem sonuç manisa halkı çok mağdur başkan

Avatar
Meryem 2019-11-04 19:32:50

Fatih mahallesi de üvey evlat,40 senedir aynı virane

Avatar
Vatandaş 2019-11-05 10:15:14

Yalçın, ulen devlet oraya koskoca hastane yaptı hala doğuya hizmet yok diyon terörist misin

Avatar
Arzu 2019-11-24 12:49:25

Ne imarmış ya sözde Mart ayında seçim vaadiydi.. bir sene olcak hala çıkmadı. Çıkarın artık şu imarı yeter muradiyeyi akgediki açtınız. Hep onlara çalışmayın biraz da vatandaşa çalışın.