251 öğrenci ders başı yaptı

Manisa’da 2019-2020 eğitim öğretim dönemi başladı. Manisa’da 1146 okulda 20 bin öğretmen ve 251 bin öğrenci ders başı yaptı.

251 öğrenci ders başı yaptı

Manisa’da 2019-2020 eğitim öğretim dönemi başladı. Manisa’da 1146 okulda 20 bin öğretmen ve 251 bin öğrenci ders başı yaptı.

09 Eylül 2019 Pazartesi 12:51
251 öğrenci ders başı yaptı

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Şehzadeler ilçesinde bulanan Gazi İlkokulu’nda İlköğretim Haftası İl Kutlama Programı düzenlendi.  Törene Manisa Valisi Ahmet Deniz, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım, Manisa 1’inci Komando Eğitim Tugay Komutanı Albay Güven Dere, Vali Yardımcısı Abdullah Yılmaz, Milli Eğitim Bakanlığı Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğü İzleme, Denetim ve Hukuk İşleri Daire Başkanı Ersoy Aksoy, İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş katıldı.

Gazi İlkokulu Müdürü Nabi Avcı, öğrencilerle yeniden buluşmanın mutluluğunu yaşadıklarını kaydetti. İl Milli Eğitim Müdürü İsmail Çetin, Manisa’da 251 bin öğrenci, 20 bin öğretmen ve 1146 okulla yeni sezona merhaba dediğini açıkladı.  Manisa Valisi Ahmet Deniz, yeni eğitim öğretim döneminin hayırlı olmasın diledi. Vali Deniz, 2023, 2053, 2071 hedefini tutturmak için eğitime önem verilmesi gerektiğini kaydetti. Vali Deniz, ülkemizde 20 milyondan fazla öğrencinin bulunduğunu bu durumun birçok ülkenin nüfusundan fazla olduğunu vurgulayarak bu konuda eğitim camiasına büyük görevler düştüğünü söyledi.  Vali Deniz, kütüphanemiz okul kalmaması için çalıştıklarını belirtti.

Öğrenciler okulların açılmasıyla ilgili şiirler okudu. Ana sınıfı öğrencileri ront gösterisi gerçekleştirdi. Kafkas Halk Oyunu ve Manisa Yöresi Zeybek Oyunu oynadılar.  Vali Deniz, 3/b öğrencisi Seray Serbes ile birlikte ilk ders zilini çaldı. Vali Deniz ve protokol üyeleri, bir sınıfa giderek öğrencilerle buluştu, öğrencilere ve öğretmenlere yeni sezonda başarılar diledi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol