Türk Kızılay'dan öğrencilere eğitim

Türk Kızılay Manisa Şubesi tarafından, "Trafik ve İlkyardım Haftası" kapsamında öğrencilere temel ilk yardım eğitimi verildi.

07 Mayıs 2022 Cumartesi 11:25
Türk Kızılay'dan öğrencilere eğitim

Gediz Ortaokulu bahçesinde düzenlenen etkinlikte, Türk Kızılay Manisa Şubesi İlk Yardım Eğitim Merkezi Mesul Müdürü Zeynep Nur Kahraman tarafından, Acil Tedavi Tanımları, Kanamalarda İlk Yardım, Sara Krizi, Zehirlenme ve Solunum yolu tıkanıklığı konularında eğitim verildi.

İlk Yardım Eğitiminde öğrencilere, solunum yolu tıkanmalarında yapılması gereken "Heimlich" manevrası da uygulamalı olarak anlatıldı.

Düzenlenen etkinlikte, Manisa İl Jandarma Komutanlığı Trafik Tim Komutanı Jandarma Astsubay Mert Dölek tarafından, öğrencilere emniyet kemerinin önemi ve trafik kuralları hakkında bilgilendirme yapılırken, Jandarma Köpek Timleri tarafından, Narkotik köpeği ARYA ile gösteri yapıldı.

Gediz Ortaokulu Müdürü Evren Arslan, Türk Kızılay Manisa Şubesi ve Manisa İl Jandarma Komutanlığı ekiplerine düzenlenen etkinlikten dolayı teşekkür etti.

Etkinlik sonrasında, Türk Kızılay Manisa Şubesi ve Jandarma ekipleri tarafından öğrencilere yapboz ve boyama kitabı dağıtıldı. HABER MERKEZİ

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112