‘Sarıkız’ı bataklıktan böyle kurtardılar

İneğini saplandığı bataklıktan kurtaran itfaiye ekiplerine teşekkür eden besi çiftliği sahibi: “Kurban bayramında hepinizi kavurma yemeye bekliyorum”

07 Mayıs 2022 Cumartesi 20:27
‘Sarıkız’ı bataklıktan böyle kurtardılar

Ahmet ÜNSAL/Manisa

Manisa İtfaiye Daire Başkanlığı 112 komuta merkezi aracılığı ile kendilerine ulaşan “Yetişin canım Sarıkız’ım bataklığa saplandı” yardım telefonun ardından olay yerine gelen ekipler bir saat süren nefes kesen kurtarma operasyonuna imza attı.

Sahibi Kadir Torun tarafından ‘Sarıkız’ adını verdiği ineğinin başına gelen talihsiz olay Manisa’nın Şehzadeler ilçesi Güzelköy büyükbaş besi çiftliği hayvanlarının yayılma alanında meydana geldi.

Yıllardır Büyükbaş yetiştiriciliği yapan Kadir Torun, çiftliğinde bulunan 20 inekten birisisi olan ‘Sarıkız’ın yayılmak için açıldığı bölgede boğazına kadar bataklığa saplandı.Kendi çabalarının ötesinde çiftlikte çalışanlarda hayvanı bulunduğu yerden çıkartmaya güçleri yetmeyince çareyi 112 Komuta Merkezini aramakta buldu.

Manisa İtfaiye Daire Başkanlığı Merkez biriminde görevli İtfaiye amiri Murat Gönül, itfaiye erleri Arif Civelek ve Faruk Bulut kaptan şoförleri Onur Yurtçu ile birlikte Sarıkız’ın saplandığı Manisa-Saruhanlı yolu üzerinde bulunan Güzelköy mahallesi sınırları içerisinde bulunan Kadir Torun’un çiftliğine ulaştı.

İtfaiye ekipleri trafik kazalarında kullandığı halatları bataklığa saplanan Sarıkız’ı tüm gövdesine sarardı.Adeta adım adım hareket ederek tam bir saat süren nefes kesen kurtarma operasyonu ile Sarıkız’ı saplandığı yerden kurtarmayı başardı.

Kurtarma operasyonu sırasında çiftlikte bulunan bazı çalışanlar ise yarı bellerine kadar soyunarak kurtarma operasyonlarına katılmaları Sarı kız’ın nedenli kötü bir yerde mahsur kaldığını gözler önüne serdi.

Besi çiftliği sahibi Torun ise ineğinin kurtarılmasının ardından itfaiye birimlerine teşekkürlerini iletirken “Kurban bayramında hepinizi kavurma yemeye bekliyorum” dedi

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112