Manisa’nın o ilçesinde flaş karar!

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı… Alınan yasak kararında mevsimlik tarım işçilerinin sayısının artması ve ilçeye giriş çıkışlarda yaşanan yoğunluk gösterildi

Manisa’nın o ilçesinde flaş karar!

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde maskesiz sokağa çıkmak yasaklandı… Alınan yasak kararında mevsimlik tarım işçilerinin sayısının artması ve ilçeye giriş çıkışlarda yaşanan yoğunluk gösterildi

29 Haziran 2020 Pazartesi 14:49
Manisa’nın o ilçesinde flaş karar!

 Manisa’nın Alaşehir ilçesinde korona virüs ile mücadele kapsamında İlçe Hıfzıssıhha Kurulu kararıyla, 29 Haziran Pazartesi günü itibariyle maske takmak zorunlu hale getirildi. Kararın, dünyaca ünlü Sultaniye üzüm ve kiraz işleme sezonunun başlaması nedeniyle Alaşehir’de yaşanacak işçi yoğunluğu göz önüne alınarak verildiği bildirildi. 

Alaşehir Kaymakamlığı, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu tarafından, yeni tip korona virüs (Covid-19) salgının halk sağlığı açısından oluşturduğu riski yönetebilmek adına kişiler arası mesafe ve kişisel temizlik kurallarına riayet etmenin yanı sıra ilçe genelinde sokağa çıkan her vatandaşın açık alanlar da dahil olmak üzere, ağız ve burnu kapatacak şekilde, usulüne uygun zorunlu olarak maske takmasına karar verildi.

Alaşehir Kaymakamı Abdullah Uçgun, "Alaşehir dünyaca ünlü Çekirdeksiz Sultaniye üzümün başkenti durumundadır. Ayrıca yine en önemli ihracat ürünlerimizden birisi olan kiraz sezonu nedeniyle, nüfusunda gözle görülür bir hareketlilik olmakta ve ilçemize giriş çıkışlar artmaktadır. Bu hareketlilikler dikkate alınarak, dünya çapında salgın olan ve ülkemizi de olumsuz yönde etkileyen, korona virüs salgınına karşı önlemler alınması yönünde İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplandı. 29 Haziran Pazartesi gününden itibaren, İlçe Hıfzıssıhha Kurulu Kararı ile maske kullanımı zorunlu hale getirildi. Maske takma  kurallarına aykırı hareket eden vatandaşlarımıza Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi uyarınca 900 lira idari para cezası uygulanacaktır. Tedbirlere ilişkin kararların, uygulanmasında herhangi bir aksaklığa meydan verilmemesi ve mağduriyete neden olunmaması, için gerekli çalışmalar yapılacaktır. Alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282. maddesi gereğince idari para cezası verilmesi başta olmak üzere aykırılığın durumuna göre Kanunun ilgili maddeleri gereğince işlem yapılacaktır. Ayrıca , konusu suç teşkil eden davranışlara ilişkin Türk Ceza Kanununun 195. maddesi kapsamında gerekli adli işlemlerin başlatılmasına karar verildi." dedi.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

Avatar
Rasih 2020-06-29 17:38:23

Kaymaka
Beyi alkışlıyorumNisa da böyle bir kararı alBilecek yönetici nerede

Avatar
Zuzu 2020-06-29 22:16:39

Darısı manisa merkezin başına

Avatar
NECDET CESUR 2020-06-30 10:48:13

Sayın kaymakamımızısaygıyla selamlıyorumalmış oldugu kararlardan dolayı kutluyorum

Avatar
Okyay 2020-07-01 10:53:38

Kaymakambeyetesekkurler

Avatar
Okyay 2020-07-01 10:56:49

Kaymakambeyetesekkurler

banner112