Manisa yağmura teslim

Manisalılar, öğle saatlerinde başlayan sağanak yağışa hazırlıksız yakalandı. Meteoroloji ise sağanak yağışların yarın da devam edeceğini açıkladı.

Manisa yağmura teslim

Manisalılar, öğle saatlerinde başlayan sağanak yağışa hazırlıksız yakalandı. Meteoroloji ise sağanak yağışların yarın da devam edeceğini açıkladı.

11 Haziran 2019 Salı 16:06
Manisa yağmura teslim

Manisa’da öğle saatlerinde başlayan yağmur hayatı olumsuz etkiledi. Yağışa hazırlıksız yakalanan Manisalılar zor anlar yaşarken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü yağışların yarın da süreceğini açıkladı. Perşembe günü etkisini azaltacak olan yağışlı hava Pazar gününden itibaren yeniden yurdun büyük bölümünde olduğu gibi Manisa’da da etkili olacak.

METEOROLOJİ UYARDI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara, İç Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz'in Toroslar kesimi, İç Anadolu'nun kuzey ve batısı, Batı Karadeniz'in batısı, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Kastamonu, Trabzon, Rize ve Artvin çevreleri ile Sinop'un iç kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Çorum çevreleri ile Balıkesir ve Bursa'nın doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların; Marmara'nın güneydoğusu, İç Ege, Batı Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, Çorum çevreleri ile Balıkesir ve Bursa'nın doğu ilçelinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Kısa sürede yerel olarak fazla miktarda yağış bırakabileceği tahmin edilen kuvvetli gök gürültülü sağanak şeklindeki yağışların oluşturabileceği, sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol