banner72

Havalar ısınıyor

Meteoroloji'den 13 Mayıs'ta beklenen hava durumuna ilişkin son tahminler geldi. Yapılan değerlendirmelere göre Türkiye genelinde hava sıcaklıkları 2-5 derece artacak.

Havalar ısınıyor

Meteoroloji'den 13 Mayıs'ta beklenen hava durumuna ilişkin son tahminler geldi. Yapılan değerlendirmelere göre Türkiye genelinde hava sıcaklıkları 2-5 derece artacak.

13 Mayıs 2019 Pazartesi 09:37
Havalar ısınıyor

Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, Edirne, Kırklareli, Artvin ve Ardahan çevreleri ile Çanakkale’nin batı kesimlerinin yerel olarak sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah saatlerinde Marmara'nın kuzey kesimlerinde yer yer pus bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgâr: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), batısı güneydoğudan 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısı yer yer 2,0m, Görüş; İyi.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu gece saatlerinde batı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde kuzey kesimlerde yer yer pus hadisesi bekleniyor. Rüzgâr: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), öğle saatlerinden sonra yer yer 6 (50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış ve pus anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, kuzeyi zamanla çok bulutlu, akşam saatlerinden sonra Kuzey Ege’nin kuzeyi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), güneyi sabah saatlerinde güneydoğudan, öğle saatlerinde kuzeybatıdan, akşam saatlerinden itibaren kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Güney Ege' de doğu ve güneydoğudan, öğle saatlerinde kuzeyi kuzeybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Kuzey Ege’nin kuzeyi yer yer 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, Rüzgâr: Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan, sabah saatlerinde kuzeydoğudan, batısı güneydoğudan, Doğu Akdeniz'de kuzey ve kuzeybatıdan, sabah saatlerinde kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi.

HAVALAR ISINIYOR

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı ülke genelinde 2 ila 5 derece artacak. Rüzgarın, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, güney ve doğu kesimler ile zamanla batı bölgelerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor. Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

Ankara: Parçalı ve az bulutlu 24

İstanbul: Parçalı ve az bulutlu, kuzey kesimleri yer yer çok bulutlu, sabah saatlerinde puslu 19

İzmir: Az bulutlu 29

Bursa: Parçalı ve az bulutlu 28

Adana: Az bulutlu 32

Antalya: Az bulutlu ve açık 24

Samsun: Parçalı bulutlu 19

Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu 18

Erzurum: Parçalı bulutlu 16

Diyarbakır: Az bulutlu ve açık 26

Son Güncelleme: 13.05.2019 09:43
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol