Bayramda tatlı alacaklara uyarı Manisa'dan

Manisa Lokantacılar, Kebapçılar, Tatlıcılar ve Yoğurtçular Odası Başkanı Mehmet Akgül Bayramda ikram edilen ‘merdiven altı’ ürünlere karşı dikkatli olunması gerektiğine dikkat çekti.

30 Nisan 2022 Cumartesi 14:21
Bayramda tatlı alacaklara uyarı Manisa'dan

Ramazan Bayramı'nda tatlı alacak vatandaşları merdiven altı tatlıcılar konusunda uyaran Başkan Akgül, “Biliyorsunuz 2 yıllık bir pandemi sürecinden dolayı Ramazanlar kapalı geçti. 2 yılın ardından bayramda sevdiklerimizi ve ailemizi evlerimizde ağırlayabileceğiz. Bu ağırlamalarda da en kolay ikram olarak tatlı vereceğiz. Bu tatlıları da ruhsatı olan, hijyenik ve güvenilir yerlerden almalarını tavsiye ediyoruz vatandaşlarımıza. Manisalılar tatlı dükkanlarına girdiğinde belgeli tatlıcılardan ürün almalılar. Bunun da belgeleri dükkan duvarlarında asılı olur. Gerek Tarım il müdürlüğü gerekse belediyelerimiz bayram öncesinde denetimlerini gerçekleştiriyor. Vatandaşlarımızın Ramazan ayında sıkıntı yaşamamaları için bildikleri ve güvenilir yerlerden tatlılarını almaları halinde sıkıntı yaşamayacaklarını düşünüyorum” dedi.

Üretim maliyetinin katlanarak arttığına dikkat çeken Başkan Akgül, bu ekonomik şartlarda ‘ucuz’ tatlının insan sağlığını tehdit eden unsurlar barındırdığını kaydederek, “Unun fiyatlarının geçen seneye göre katbekat artması, şekerin 6 liradan 20 liralara çıkması, cevizin 80-100 liradan 150- 160 liralara çıkması sebebiyle Manisa’da cevizli tatlı fiyatlarının en az 90-100 lira olması gerekiyor. Eğer 40 liraya bir tatlı alıyorsak lütfen bunu 1 defa değil, 40 defa düşünün. Biz bu işi para kazanmak için yapıyoruz. Para kazanmadığımız bir yerde de bu işin bedeli çok ağır diye düşünüyorum” şeklinde konuştuHABER MERKEZİ

Son Güncelleme: 30.04.2022 14:22
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112