Manisa’da 40 yıldır toplu taşıma işiyle uğraşan Fevzi Açıkel, S.S. 155'Nolu Manisa Özel Halk Otobüsleri Ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi seçimlerinde başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

MASKİ'den Manisalılara çağrı MASKİ'den Manisalılara çağrı

S.S. 15 Manisa Özel Halk Otobüsleri Ve Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi’nde seçim heyecanı yaşanıyor.  5 Kasım 2022 Cumartesi günü yapılacak olan seçimlerde Manisa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Yönetim Kurulu Üyesi Fevzi Açıkel, aday olduğunu belirtti. Seçim Manisa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Toplantı Salonunda saat 14’te yapılacak.

Cumartesi günü yapılacak olan seçimlerin halk otobüsü esnafına hayırlı olmasını dileyen Fevzi Açıkel, “Biz bu sektörün içinde 40 senedir yer alan bir aileyiz. Benim babam halk otobüsleri kurucusudur.  Bende şahsım olarak babamdan devraldığım bu işi devam ettirmekteyim. Hali hazırda Manisa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası’nda 5 yıldır yönetim kurulu üyesi olarak devam ediyorum. Pandemi döneminden beri bu sektörün iyice çöküş içinde olduğunu, gelen mazot zamlarıyla beraber bu işin altından kalkılamaz olduğunu gördük. Gördüğümüz aksaklıklardan dolayı sahada mücadele etmeye karar verdik. Özellikle bu sektörün bugünlere gelme sebepleri 2014 yılında çıkan 65 yaş ve ücretsiz taşıma, pandemi döneminde yaşanan sıkıntılar, üzerine gelen mazot zamları bu sektörün bitmesine sebep oldu. Bizim bu sektörün kurtulması için yetkililerden istediğimiz 65 yaş ile ilgili düzenlemelerin tekrar gözden geçirilmesi, buradaki en sağlıklı düzenlemenin tıklama başına ücret ödenerek olması gerektiğini düşünüyoruz.  Bağlı bulunduğumuz üst kurum ve kuruluşlarımızla diyalog içinde hareket ediyoruz. Üyesi olduğumuz Manisa Şoförler Odası’nın her zaman desteğini gördük. Özellikle pandemi döneminde çok büyük destek oldu” diye konuştu. Haber Merkezi