GDZ Elektrik’ten yapılan bir son dakika açıklamasında kendisini şirket yetkilisi gibi tanıtan dolandırıcılara itibar edilmemesi gerektiği söylendi.

Manisa'da yağmur kazaya neden oldu Manisa'da yağmur kazaya neden oldu

Manisa ve İzmir’de kendilerini elektrik şirketinde çalışan bir yetkili gibi gösteren dolandırıcıların vatandaşın parasına göz diktiği öğrenildi. Kendilerini şirket personeli olarak tanıtıp kaçak tüketim borcu, fatura borcu, güç artışı ve benzeri nedenlerle para tahsil etmeye çalışan, aksi halde elektriğinizin kesileceğini beyan eden dolandırıcılara karşı dikkatli olunması gerektiği ifade edildi.

GDZ Elektrik’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Siz değerli müşterilerimizi bu tür dolandırıcılara karşı korumak bizim önceliğimizdir, sizleri de tedbirli ve duyarlı olmaya çağırıyoruz. Şirketimiz hiçbir nam altında müşterilerimizle IBAN numarası paylaşmamakta ve elden para tahsilatı yapmamaktadır.

Bu ve benzeri durumlarla karşılaştığınızda acilen güvenlik birimlerine şikayette bulunmanızı rica eder, 186 numaralı Çağrı Merkezimizi arayarak ihbar etmeniz halinde konunun yasal takipçisi olacağımızı da bilgilerinize sunarız. “