Bakan Albayrak’tan flaş açıklamalar!

Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak, Ekonomik İstikrar Kalkanı ile ilgili önemli açıklamalar yaptı

Bakan Albayrak’tan flaş açıklamalar!

Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak, Ekonomik İstikrar Kalkanı ile ilgili önemli açıklamalar yaptı

13 Mayıs 2020 Çarşamba 15:58
Bakan Albayrak’tan flaş açıklamalar!

Maliye ve Hazine Bakanı Berat Albayrak, "Ekonomik İstikrar Kalkanı adımlarımızın maddi tutarı 240 milyar TL'ye ulaşmıştır. Bu miktar, milli gelirin yüzde 5'i civarındadır. Covid-19 salgının ekonomimize etkilerini gidereceğimizden, ülkemiz için ortaya çıkan potansiyeli değerlendirebileceğimizden kimsenin şüphesi olmasın" açıklamasında bulundu.

Albayrak: "Biz sadece devreye alınan adımların maddi tutarını dile getirmekteyiz. Eğer bazı ülkeler gibi ekonomik büyüklüğünü ifade etmemiz gerekirse, bu rakam 525 milyar TL'yi bulmaktadır. Bu da milli gelirin yaklaşık yüzde 11'ine denk gelmektedir. İster maddi tutarı ister ekonomik büyüklüğü dikkate alın, Türkiye salgın kapsamında destek/milli gelir oranında dünyadaki iyi konumda olan ülkelerden biridir. Türkiye sağlam bilançosu ile bu süreci en rahat atlatacak ülkelerden birisidir" açıklamasında bulundu.

TÜRKİYE DESTEK/MİLLİ GELİR ORANINDA DÜNYADA İYİ KONUMDA

Albayrak, "İster maddi tutarı ister ekonomik büyüklüğü dikkate alın, Türkiye salgın kapsamında destek/milli gelir oranında dünyadaki iyi konumda olan ülkelerden biridir. Covid-19 salgının ekonomimize etkilerini gidereceğimizden, ülkemiz için ortaya çıkan potansiyeli değerlendirebileceğimizden kimsenin şüphesi olmasın" dedi.

Bakan Albayrak, Türkiye'nin sağlam bir bilançosu olduğunu kaydederek, vatandaşın yanında olmaya devam edeceklerini bildirdi.

Son Güncelleme: 13.05.2020 16:02
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112