Manisalı minikler okula böyle koştu

Manisa’da bir okulda öğrenciler sınıflara rengarenk balonlar ve darbuka resitali ile girdi...

Manisalı minikler okula böyle koştu

Manisa’da bir okulda öğrenciler sınıflara rengarenk balonlar ve darbuka resitali ile girdi...

01 Haziran 2021 Salı 14:47
Manisalı minikler okula böyle koştu

Ahmet ÜNSAL-Deniz ÜNSAL/Manisa

Covid-19 tedbirleri çerçevesinde Sağlık Bakanlığı'na bağlı olarak kararlar alan Koronavirüs Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri doğrultusunda kesintiye uğrayan yüz yüze eğitim, uzun süre sonra yeniden start almasıyla birlikte ülke genelindeki tüm illerde öğrenciler sabahın erken saatinde okullara koştu. Manisa merkezde bulunan Suphi Egemen İlkokulu'nun minik öğrencileri, rengarenk balonlarla süslenen okullarına koşarak girdi. Soluğu okul bahçesindeki sıralarında alan miniklere bir sürpriz de sınıf arkadaşlarınca oluşturulan darbuka konseri oldu.

ÖĞRENCİLER İÇİN OKUL BAYRAM YERİNE DÖNÜŞTÜRÜLDÜ   

Yunusemre ilçesinde bulunan Suphi Egemen İlkokulu'nun Okul Müdürü Evra Seda Satan ve öğretmenler öğrencilerin uzun aradan sonra okula adaptasyonlarında sıkıntı yaşamamaları için onlar için sabahın erken saatinde okula gelerek okulu süsleyerek adeta bayram yerine dönüştürdüler.

MİNİKLER DARBUKA KONSERİ İLE DERSLERE GİRDİ

Öğrencilerin kesitler halinde eğitime devam etmek zorunda kaldıkları bu süreçte okul olan adaptasyonların yeniden sağlanması için okul bünyesinde bulunan Darbuka ekibince sınıflara girişte unutamayacakları konser verildi. Okula koşarak gelen minikler kendileri için hazırlanan darbuka resitali ile girerken onları okula uğrayan velilerde darbuka eşliğinde stres attı.

“AMAÇ ÖĞRENCİLERİMİZİN MUTLULUĞU”

Eğitim müfredatının yanı sıra görsel ve yaşamsal eğitime dair katkılarla öğrencileri buluşturduklarını burada önemli olan öğrencilerin mutluluğu olduğunun altını çizen Suphi Egemen İlkokulu Müdürü Evra Seda Satan;

 “Biz bu okulda minik bir aileyiz. Elde olmayan olumsuz koşullar nedeniyle çocuklarımız yüz yüze eğitime kesitler halinde devam etmek zorunda kaldılar. Biz eğitimciler ve veliler olarak çocuklarımıza bu süreci sorunsuz atlatarak okulu ortamını ilk günkü gibi sıcak tutmaktır. Bunun içinde ne yapılması gerekiyorsa tüm eğitim ekibimizle birlikte bunu yapmaya çalışıyoruz.1 Temmuz’a kadar yüz yüze eğitimimiz sürecek. Öğrencilerimiz 18 Haziran’da karnelerine kavuşacak. O günde çocuklarımıza süprizlerimiz olacaktır. Okula nasıl koşa koşa geliyorlarsa vedalaştığımız da güzel anılarla ayrılmalarını sağlamak biz eğitimcilerin görevidir. Bunun içinde tüm hazırlıklarımızı bu yönde yapıyoruz. Burada tek hedef öğrencilerimiz mutlu olmasıdır”

Son Güncelleme: 01.06.2021 14:55
Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112