Farklı ülkelerin kültürlerini öğreniyorlar

Manisa’nın en başarılı okulları arasında yer alan Şehzadeler Gediz Anadolu Lisesi öğrencileri eTwinning projesiyle farklı ülkelerin kültürlerini öğrenme fırsatı buluyor.

09 Mayıs 2022 Pazartesi 18:48
Farklı ülkelerin kültürlerini öğreniyorlar

Şehzadeler Gediz Anadolu Lisesi’nde yürütülen eTwinning "Let's Get Connected" projesi etkinliklerinde sona gelindi. Yapılan çalışmalarda Polonya, Yunanistan, Romanya ekipleriyle çalışan İngilizce Öğretmeni Safure Orhan, Almanca öğretmeni Nur Karakafa, Türk Dili Öğretmeni Funda Damla Can öğretmenler ve öğrenciler çalışmalarını Twinspace websitesi üzerinden yürüttüler.

Projenin katılımcıları, ortak ülkelerin kültürel bilgilerini kazanacaklar. Tarihin bazı unsurlarını öğrenecekler. Dil becerileri de tüm beceriler açısından geliştirilecektir. Öğrenciler yabancı dilde iletişim konusunda özgüven kazanacaklar. Projenin görevlerini gerçekleştirmek için kullanılan çok çeşitli uygulamalar ve web siteleri olacağından, web 2.0 araçlarını nasıl kullanacaklarını da öğreniyorlar.  Proje katılımcıları, ortak ülkeler hakkında bölgesel bilgi edinirler. Ayrıca tarihin unsurlarını da öğreneceksiniz. Dil becerileri tüm yeteneklerle ilişkili olarak geliştirilir. Öğrenciler yabancı bir dilde iletişim kurma konusunda kendilerine daha fazla güvenirler. Proje görevlerini gerçekleştirmek için kullanılan çeşitli uygulamalar ve web siteleri olduğu için Web 2.0 araçlarını nasıl kullanacağınızı da öğrenmiş oluyor. 

Yorumlar

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner112