İzmir'de meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki deprem sırasında balkondan atlayan ve ağır yaralanan 18 yaşındaki Manisa CBÜ öğrencisi Efe Altay S.'ın tedavisi yoğun bakım servisinde devam ediyor.

Manisa Emniyetinden uyuşturucu operasyonu Manisa Emniyetinden uyuşturucu operasyonu

Manisa CBÜ öğrencisi Efe Altay S., merkez üssü Buca olan 03.29 sıralarında meydana gelen deprem sırasında birinci kattaki evlerinin balkonundan atladı. Vücudu, park halindeki otomobille kaldırım arasında sıkışan gence ilk müdahaleyi 112 Acil Servis ekipleri yaptı.
Daha sonra Sağlık Bilimleri Üniversitesi Bozyaka Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan genç, yoğun bakım servisine alındı.
Anne Selma S. ise hastane önünde oğlundan gelecek umutlu bir haber bekliyor.

Depremde balkondan atlayan genç vefat etti Depremde balkondan atlayan genç vefat etti

MAHALLE SAKİNLERİ O ANLARI ANLATTI
S.'ın komşusu Barış K., AA muhabirine, deprem sırasında çok korktuğunu, çocuğunu alıp dışarı çıktığını söyledi.
Sokakta kalabalık görünce o yöne doğru gittiğini anlatan K., "Efe'nin annesi ile kız kardeşini gördüm. Efe, deprem olunca balkondan atlamış, araba ile kaldırım arasına sıkışmış haldeydi. Sonra sağlık ekiplerini aradık. Bilinci yerinde değildi, çok üzgünüm." diye konuştu.
Gülser F. de uzun yıllardır S. ailesiyle aynı mahallede oturduğunu anımsattı.
Deprem anında uykudan uyanarak sokağa çıktıklarını dile getiren komşu, "Efe'yi yaralı halde gördüm, balkondan atlamış. Ambulans geldi, alıp hastaneye götürdü. Allah acil şifalar versin." şeklinde konuştu.
Öte yandan Efe Altay S.'ın, Manisa Celal Bayer Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümünü öğrencisi olduğu öğrenildi. AA