CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, seçimlerle ilgili makale kaleme alan eski ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton'a sert tepki göstererek, "Ne NATO ne ABD ne başkaları ülkemize müdahale edemez, müdahaleyi aklından bile geçiremez." ifadelerini kullandı.

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, eski ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’un Türkiye'deki seçimle ilgili açıklamalarına sert tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından tepkisini dile getiren Özgür Özel, şunları söyledi: “John Bolton’un küstah bir dille kaleme aldığı ve NATO’yu müdahaleye çağıran hadsiz makalesini okudum. Ne NATO ne ABD ne başkaları ülkemize müdahale edemez, müdahaleyi aklından bile geçiremez.

Bahçeli: Hepsine birden meydan okuyorum Bahçeli: Hepsine birden meydan okuyorum

Seçimler ülkemizin iç işidir. Bizler milletimizin helal oylarıyla iktidara talibiz. Milletimizin vereceği karar başımızın üstündedir. Bugüne kadar milletimizin vermediği hiçbir yetkiye talip olmadık olmayacağız. Bu çağrıları yapanlar buna yeltenenler karşılarında bizi bulurlar.”

NE DEDİ?

The Wall Street Journal'a makale yazan Bolton, "Batı'nın, Türkiye'deki muhalefetin yaklaşmakta olan Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde başarı şansı elde etmesini sağlamaya yardım etmek için cesur bir adım atması halinde Erdoğan'ın durdurulma şansı söz konusu" dedi.