CHP İl Başkanı olarak görev yapan Semih Balaban’ın, milletvekili aday adayı olmak için görevden ayrılmasının ardından partinin henüz il başkanı belli olmadı. Başkanlık için adı öne çıkan Yusuf Köseli’nin CHP Genel Merkezi’nden veto yediği öne sürüldü

9 ülkenin büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı 9 ülkenin büyükelçisi Dışişleri Bakanlığı'na çağrıldı

Cumhuriyet Halk Partisi Manisa İl Başkanlığı görevi, 25 Aralık’ta Semih Balaban’ın milletvekilliği yarışına katılmak amacıyla görevden ayrılmasının ardından henüz herhangi bir isme verilmedi. Görevi şimdilik vekaleten Ali Kuyumcu yürütüyor.

Geçtiğimiz günlerde, il başkanlığı için Yusuf Köseli’nin ismi geçse de bu konuda olumlu anlamda bir gelişme olmadı. Köseli’nin, CHP Genel Merkezi’nce veto edildiği iddia edilirken, Genel Merkez’in başkanlık için Ali Kuyumcu’yu önerdiği öne sürüldü.

Bu yıl içinde yapılacak genel seçimin tarihinin 14 Mayıs olmasına kesin gözüyle bakılıyor. Seçime 4 ay gibi bir süre kalmasına rağmen CHP’nin henüz bir il başkanı belirlememiş olması dikkat çekiyor. Aday adaylığı ve adayların belirlenmesi kısmı partinin Genel Merkez’inde olsa da Manisa’da saha çalışmaları için il başkanının bir an önce belli olması büyük önem taşıyor.