Milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa eden Semih Balaban’ın ardından gözler CHP Manisa İl Başkanlığı koltuğuna getirilecek isimdeydi... CHP Manisa İl Başkanı İsmail Çalışkan oldu.

Köpek saldırısına uğrayan küçük çocuk hayatını kaybetti Köpek saldırısına uğrayan küçük çocuk hayatını kaybetti

25 Aralık 2022 tarihinde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manisa İl Başkanı Semih Balaban, 2023 seçimleri için milletvekilliğine aday adayı olduğunu açıklayarak görevinden istifa etmişti. Balaban’ın ardından boş kalan il başkanlığı koltuğu için çeşitli isimler zikredilse de olumlu sonuç alınamamıştı.

Son olarak parti kaynaklarından edinilen bilgilere göre CHP Manisa İl Başkanlığı görevine İsmail Çalışkan’ın getirilmesine kesin gözüyle bakıldığını iletmiştik. Çalışkan’ın görevinin resmileşmesi için CHP Genel Merkezi’nden onay çıkması bekleniyordu.  

CHP Manisa İl yönetim kurulu üyeleri geçtiğimiz günlerde yaptığı toplantı sonrasında yeni il başkanlığı için uzun yollar partinin yönetim kurulu üyeliği yapan İsmail Çalışkan’ın ismini oy birliğiyle kabul etti.

17 ilçe başkanının da onayını alan İsmail Çalışkan’ın ismi CHP Genel Merkezi tarafından da onaylanarak kabul edildi. 

YENİ BAŞKANDAN İLK AÇIKLAMA
CHP Manisa İl Başkanlığı’na getirilen İsmail Çalışkan yaptığı ilk açıklamasında, eski il başkanı Semih Balaban’dan aldığı bayrağı Manisa’da en iyi yerlere taşıyacaklarını ifade etti. 
Yönetim kurulunun ve ilçe başkanlarının il başkanlığı konusunda kendisine büyük destek verdiğini dile getiren CHP Manisa İl Başkanı İsmail Çalışkan şu ifadelere yer verdi: “Partimizin genel merkezi tarafından il başkanlığı konusunda karar onaylandı. Patimiz için 5 yıl boyunca bir çok başarılı işlere imza atan ve partimizin çıtasını yükselten sayın Semih Balaban’dan aldığım bu bayrağı daha da yükseklere taşımak için var gücümüzle çalışmalara başlayacağız. Genel seçimlere 4 ay gibi bir süre kaldı. Bu süre zarfından gece-gündüz demeden ve yorulmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz. Hepimiz taşın altına elini koyarak Manisa’da partimizi birinci olarak çıkartacağız. Şu anda Manisa’da Cumhur İttifakı’yla kafa kafaya gidiyor gibi görünsek de önümüzdeki süreçte bu farkı açacağımıza inanıyorum. Gayretli ve azimli çalışmalarımız sayesinde yıllar sonra CHP’yi Manisa’da birinci parti yapacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Geçmişte olduğu gibi şimdi de mağdur ve ezilenlerin yanında olmaya, halkımızın sesi olmaya devam edeceğiz.”