Bedelli askerlik sevk tarihi sorgulama ekranı e devlet üzerinden açıklanıyor! Milli Savunma Bakanlığı bedelli askerlik celp ve sevk duyurusuna dair açıklamayı yaptı ve gözler sonuçları belli olmasında. Milli Savunma Bakanlığı, 2023 yılı ilk 6 aylık bedelli askerlik ücretini geçtiğimiz günlerde açıklamıştı. Peki, Bedelli askerlik yerleri ne zaman açıklanacak? İşte bedelli askerlik e devlet sevk tarihleri sorgulama ekranı

BEDELLİ ASKERLİK SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Milli Savunma Bakanlığının yayınladığı askerlik celp ve sevk duyurusuna göre bedelli askerlik statüsünde silahaltına alınacak yükümlülerin sınıflandırma sonuçları 18 Ocak 2023 tarihinde erişime açılacak.

BEDELLİ ASKERLİK SONUÇLARI E-DEVLET'TE OLACAK

Başvuru ve ödeme işlemini tamamlayan yükümlüler,18 Ocak tarihinden itibarene-Devlet üzerinden ve askerlik şubelerinden sınıflandırma sonuçlarını görüntüleyebilecek. İşte, Bedelli askerlik temel eğitimi sevk tarihleri;

Sevk Tarihleri

02 Şubat 2023

Uğur Dündar'ın acı günü Uğur Dündar'ın acı günü

02 Mart 2023

06 Nisan 2023

04 Mayıs 2023

31 Mayıs 2023

06 Temmuz 2023

10 Ağustos 2023

07 Eylül 2023

05 Ekim 2023

09 Kasım 2023

07 Aralık 2023

SEVK BELGESİ NEREDEN ALINIR?

Celp ve sevk döneminde sevke tabi olacak yükümlüler sevk belgesini sevk tarihinin 10 gün öncesinden itibaren e-Devletten veya askerlik şubesinden alabilecektir.

Sevke tabi olduğu celp ve sevk döneminde sevk evrakını almayanlar ile sevk evrakını aldığı halde tertip edildikleri birliklerine katılmayanlar veya sevk belgesini aldığı halde kendisine verilen yol süresi dışında tertip edildiği birliğe katılanlar hakkında bakaya işlemi yapılacaktır.

Bunlardan emsallerinin terhis tarihine kadar birliğine katılmayanlar 7179 sayılı Askeralma Kanunu'nun 9'uncu maddesi gereğince kapsam dışına çıkarılacak, bu yükümlülerin yeniden Bedelli Askerlik hizmetine müracaat hakları olmayacak ve askerlik hizmetini erbaş ve er statüsünde yerine getireceklerdir.

SÜLÜS KAĞIDI NEDİR? SÜLÜS KAĞIDI NE ZAMAN ÇIKAR?

Silah altına alınan yükümlülerin kışla bilgilerinin yanı sıra birliğe teslim olma tarihini de içeren yazılı belgeye sülüs bir diğer adıyla sevk belgesi denmektedir.