Manisalıların Sadullah Bakkal olarak tanıdığı isim 30 yıldır Manisa’nın su kaynaklarının tespiti ve korunması için çalışıyor

Manisa’da doğal kaynak suları ile ilgili akla gelen ilk isim Sadullah Bulgulu. Manisalıların Sadullah Bakkal olarak tanıdığı isim 30 yıldır Manisa’nın su kaynaklarının tespiti ve korunması için çalışıyor. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün de Sadullah Bulgulu’yu yaptığı önemli çalışmalar dolayısıyla makamında ağırladı. Başkan Ergün, MASKİ Genel Müdürlüğü yetkililerine verdiği talimat sonrasında İçme Suyu Dairesi Başkanlığı ekipleri, Sadullah Amca ile birlikte çalışarak Manisa merkezde doğal kaynak suyuyla beslenen çeşmelerin arşivini çıkardı. Gelecek nesillere ışık tutacak önemli çalışma için Başkan Ergün, Sadullah Bulgulu’ya teşekkür etti. Sadullah Bulgulu da ‘Ömrümde gördüğüm en güzel hediyeyi sizler verdiniz’ diyerek şükranlarını sundu. Makamda gerçekleşen ziyarette MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay ile Genel Müdür Yardımcısı Erman Aydınyer de yer aldı.

Tarihi 100 yılın üstüne dayanan çeşmeler de dahil olmak üzere kaynak suyuyla beslenen çeşmelerin bir daha hiçbir şekilde kaybolması ve gelecek nesillere ışık tutulması için yapılan çalışma sayesinde suyun nereden geldiği artık net bir şekilde biliniyor.

“BÜYÜK BİR SAYGIYLA VE MİNNETLE SİZLERE NAÇİZANE BİR HATIRAMIZ OLSUN İSTEDİK”

Meteoroloji'den bazı illere kar uyarısı... Manisa'da hava durumu nasıl olacak? Meteoroloji'den bazı illere kar uyarısı... Manisa'da hava durumu nasıl olacak?

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, “Verdiğin emekler için, çabalar için, gayretler için bütün insanlığa hizmetlerin için Allah bin defa razı olsun. Büyük bir saygıyla ve minnetle sizlere naçizane bir hatıramız olsun istedik. Manisa halkına yaptığınız hizmetler için şahsım ve Manisalılar adına çok teşekkür ediyorum” dedi.

“ELİMİZDE ÇOK ÖNEMLİ BİR ARŞİV OLDU”

Sadullah Bulgulu’nun 30 yılını bu işe verdiğini belirterek sözlerine devam eden Başkan Ergün, “Bütün yapılmış olan çeşmelerin ana kaynaklardan tespitini gerçekleştirerek Manisa’ya kazandırmış bir kişi. Bunların kaybolmaması adına, geleceğe taşımamız adına tespitleri noktasında MASKİ Genel Müdürlüğümüz ekipleri ile birlikte çalışarak hayata geçirilen saha tespitlerini harita haline getirdik. Elimizde çok önemli bir arşiv oldu” ifadelerini kullandı.

“GERİYE ARTIK GÜZEL BAKACAĞIM”

Sadullah Bulgulu da yaptığı açıklamada, “Ben çok memnun oldum. Ben yalnız çalışmadım. Sizlerle beraber çalıştım. Ve sizlerin çok faydasını gördüm. Bizden sonra gelecek olan nesillere de çok önemli bir arşiv olacak. Bu sayede tarihi çeşmelere de zarar verilmeyecek. Ömrümde gördüğüm en güzel hediyeyi sizler verdiniz. Allah razı olsun. Geriye de artık güzel bakacağım” dedi.