Komşu şimdi de kokoreçi çaldı! Adını bakın ne koydular… Komşu şimdi de kokoreçi çaldı! Adını bakın ne koydular…

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, Saruhanlı ilçe ziyareti kapsamında yapmış olduğu esnaf ve pazaryeri gezisinin ardından, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı devam eden Cengiz Topel Mahallesi ve Cumhuriyet Mahallesi’ndeki prestij cadde çalışmalarını inceleyerek, esnaf ziyaretinde bulundu. Başkan Ergün’e incelemesinde MHP TBMM Grup Başkanvekili Erkan Akçay ve Manisa Milletvekili Adayları Ali Uçak ve Şehnaz Güvendik Arık, MHP İl Başkanı Cüneyt Tosuner, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, MASKİ Genel Müdürü Burak Aslay, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcıları, MASKİ Genel Müdür Yardımcıları, Başkan Danışmanı Nursel Ustamehmetoğlu, Daire Başkanları, Manisa Gazeteciler Cemiyeti Onursal Başkanı Ertuğrul Aytaç, Büyükşehir Belediyesi ve Saruhanlı Belediyesi Meclis Üyeleri, MHP Saruhanlı İlçe Başkanı Baki Ulu, AK Parti İlçe Başkanı Ekrem Cıllı, Ülkü Ocakları İl Başkanı Nazmi Akçay, KAÇEP İl Başkanı Neşe Töz, Saruhanlı KAÇEP Başkanı Didem Anat, MANULAŞ Genel Müdürü Özgür Temiz ve Mahalle Muhtarları eşlik etti.

Başkan Cengiz Ergün, prestij cadde incelemesinde Hükümet Caddesi’nde devam eden kilit parke taşı döşeme çalışması yapan işçileri de ziyaret ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi. Eline eldiveni giyen Başkan Ergün, çalışanlarla birlikte parke taşı döşedi. Yüklenici firma yetkilisinden son durum hakkında bilgi aldı. Yapılan çalışmalarla ilgili olarak, “Yoğun yağışların olduğu zamanlarda Saruhanlı’da su birikintileri oluşuyordu. Öncelikle kanalizasyon, içme suyu hattının yenilenmesi, branjman hatlarının bağlantılarının yapılması, yağmur suyu hattı çalışmaları ile birlikte üst çalışmalarda kaldırım, aydınlatmalarıyla birlikte daha yaşanabilir bir Saruhanlı hedefimizi yüzde 95 oranında tamamlamış durumdayız. Yani çalışmalarımızda yüzde 95 oranındayız. Tüm Saruhanlılı vatandaşlarımıza sağlık mutluluk diliyorum. Vatandaşlarımız buralarda mutlu yaşamaları bizleri de mutlu ediyor. Bu anlayışla çalışmalarımıza devam ediyor. 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimde de milletvekili adaylarımıza desteklerini bekliyoruz” dedi.  

Milliyetçi Hareket Partisi Grup Başkanvekili ve Manisa Milletvekili Erkan Akçay, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün önderliğinde yapılan projeler ve hizmetlerin artarak devam ettiğini belirterek, “Yapılan çalışmalardan gurur duyuyoruz. Vatandaşlarımız bizlere memnuniyetlerini sunuyorlar, onların memnuniyetini almaktan gurur duyuyoruz. Milliyetçi Hareket Partisi ‘Üretken Belediyecilik’ ilkesi ile hizmetlerini arttırarak devam ettiriyor. 2023 yılında Cumhuriyetimizin 100. Yılında, Türkiye yüzyılının da taşları da döşenmiş oluyor. Bu hizmetler ekonomik açıdan bakıldığı zaman altyapı yatırımlarının tamamlanmış aşamasında olması, hizmetlerin Manisa Büyükşehir Belediyesi kapsamında da artarak devam etmesi önemli bir gelişmedir. Türkiye yüzyılında ülkenin yükselişe geçtiği, lider ülke Türkiye idealinin de önümüzdeki süreçte gerçekleşeceğini görüyoruz. Vatandaşlarımız da bunun heyecanını yaşıyor. 14 Mayıs’ta yapılacak seçimler, ülkemizin istikbali anlamında önem arz etmektedir. Türkiye istikrara kavuşmuş bir ülkedir. Ülkenin kalkınması, milli savunma gücünü attırması, Türkiye’yi dünyada parlayan bir yıldız haline getirmiştir. Burada yapılan çalışmalar da memnuniyet ve mutluluk vericidir” dedi.

Prestij cadde çalışmalarının incelenmesi sonrasında esnaflar ziyaret edildi, hayırlı işler dilekleri iletildi. AK Partili Büyükşehir Belediye Meclisi Üyesi Ercan Bilgiç, Manisa Büyükşehir Belediyesi tarafından ilçeye yapılan hizmetler nedeniyle teşekkürlerini sunarak, Başkan Cengiz Ergün’e çiçek takdim etti. Başkan Ergün, yaptığı prestij cadde incelemesi ve esnaf ziyareti sonrasında Saruhanlı ilçe programına devam etti.

Özkan ÇELİK