Narkotik, alkol, sigara, nargile, kafeinli-gazlı kola ve enerji içecekleri ile benzeri ne varsa, hepsi de özellikle gençlerin, hatta ergen öncesi çocukların belası haline geldi.

İlk basamağı sigara içimi ile başlayan, arkasından esrarlı (Hint keneviri) sigara ve bazı bilinç açıcı adı altında satılan haplar, kokain ile devam eden, eroin ve morfin ile de süreç maalesef ölümle son bulmakta.

Sentetik uyuşturucuları bilemem, ama esrar( kod adı OT) üretimi farkında olmadan biz üreticilerin mısır ekili tarlalarımızın içinde gizli yetiştirme sayesinde de hızla çoğaldı. Köy yerlerinde özellikle gençler arasında “içeni değil, içmeyeni dövüyorlar”.

Mısır ekiminin ülkemizde yasaklanması konusunda sayısız yazı yazdım, ilgililerini uyaran makalelerim de var. Kendimi bir çanta benzinle yaksam da sesimi duyuramayacağımı iyi biliyorum.

AMATEM ve İçişleri bakanlığı istatistiksel verileri can sıkıcı boyutta.

ANNE VE BABALAR ÇOK DUYARSIZ

Okulda öğretmene, sokakta polise "emanet" etmekle, akşamdan akşama evde sorgu, suale çekmekle düzgün çocuk yetiştirilmez!

Çocuğunuz okulda öğretmeni, sokakta polis ve sağduyulu vatandaşı deyim yerinde ise hiç “takmıyor, kazımıyor”! Aksine kendilerini uyaranlara “sana ne, sen benim anam mısın, babam mısın” diyecek kadar arsız ve yüzsüzler.

Çok üstelersen “öğretmen kafayı bana taktı, polis bana küfretti, şiddet uyguladı, vatandaş beni taciz etti” yalanına başvurarak güya kendisine özgürlük alanı yaratıyor. Anne, baba da çocuğuna inanıp öğretmene, polise kavgaya gidiyor. Mahkemeye veren bile var.

Kısacası “eti senin, kemiği benim” dönemi bitince sonucunda böyle olması kaçınılmaz oldu!

Bak kardeşim, Allah etmesin çocuğunun başı belaya girdiğinde, alkol, uyuşturucu müptelası olunca, ya da uyduruk bir arkadaş kavgası yüzünden ölünce sende o zaman git kafanı duvara kendin vur! Bize ne senin çocuğunun başına gelenden!

ÜÇLÜ ÇETE

Güya yeni milenium çağına girdik.

İnsanlık tarihi, en parlak dönemini yaşayacak-mış(?) Avunun artık!

Bismillah “Kanser”!

Elhamdülillah “Bilişim Teknolojileri Bağımlılığı”!

Maşallah “Obezite”!

Üçü de çağımızın "vebası", hastalıkların "anası" oldu çıktı.

Hastalığa yakalanma yaşı giderek düşüyor, hasta sayısı hızla artıyor.

Diyetler, yasaklar, baskılar, kontroller, inanılmaz masraflar. Sonuç sıfır!

Hastanelerin onkoloji servislerinde izdiham var, çünkü hasta sayısında korkunç artış var! Doğduğu andan itibaren kanser ile tanışan minik yaşta bebeleri ve ebeveynlerini gördükçe herkesin içi daralıyor.   Yabancı ilaç firmalarına ödenen inanılmaz yüksek parasal rakamlarla yapılan, sonuç alınacağı şüpheli tedaviler, geleceği karamsar ve tedirgin insanların yıkılan dünyalarına kimse çare olamıyor.

“Yürüyen tankere” dönen gençlik, mide küçültme ameliyatları, masraflı diyetler, sarkan gencecik vücutlara cerrahi müdahale ile yapılan cilt gerdirme operasyonları, yaşanan travmalar, şoklar, acılar, vs.vs..

Resmen “iş çığırından çıktı”!

Ey çalışan “vurdumduymaz” anneler!

Doğru düzgün bakabileceğiniz kadar çocuk yapın! Bu bir!

Tembellik yapmayın! Tost, hamburger, dürüm, pizza, lahmacun, pide, kola, çikolata, şekerleme alsın diye çocuğunuzun eline para tutuşturacağınıza, "ev yemeği" yapın, yedirin! Bu iki!

Eğer çocuğunuz küçükse "onunla markete asla alışverişe gitmeyin"! Bu üç!

Çocuk gördüğünü istiyor, kıramıyor, alıyorsunuz. Aldığınız yiyecek ve içecek türü şeyler aslında birer "ZEHİR". Hiçbirisi sağlıklı değil! “Çocuğunuzu elinizle zehirliyorsunuz"! Bu da dört!

Bir sağlık sorunu çıktığında da gideceğiniz iki yer var:

Birisi "onkoloji servisi", diğeri de "diyet merkezi". Seç, beğen al!

Ömrün hastanelerde çocuğuna derman ararken çürür, belki aklın başına o zaman gelir!

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol