Manisa’da aylar sonra etkili olan yağmur yağışı, kent genelinde bazı olumsuzluklara yol açsa da sevinçle karşılandı… Barajların dip seviyeleri gördüğü, akarsu kaynaklarının kuruduğu Manisa’da yağışların önümüzdeki günlerde de devam etmesi bekleniyor

Manisa’da aylar sonra yağmur yağışı etkili oldu. Meteoroloji tarafından günler öncesinden yapılan yağmur tahminleri, bugünden itibaren gerçeğe dönüştü ve özellikle kent merkezinde yoğun yağış kendini gösterdi.

Eşinin doğum günü için Manisa'da bilişim sınıfı açtı Eşinin doğum günü için Manisa'da bilişim sınıfı açtı

Kurak geçen bahar ve yaz aylarının ardından kentteki önemli su kaynakları bir bir kurumaya başlamıştı. Marmara Gölü tamamen kururken, Demirköprü Barajı’nda su seviyesi eksilere düşmüş, son olarak da geçtiğimiz günlerde Gediz Nehri’nin kuruduğu haberleri, büyük tedirginliğe yol açmıştı.

Uzun bir aradan sonra şehirde etkili olan yoğun yağış, bazı olumsuzlukları beraberinde getirse de yağmura hasret kalan Manisalıların sevinci olumsuzlukların önüne geçti.

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün sitesinde yer alan bilgilere göre Manisa’da yağışların önümüzdeki günlerde de devam edeceği öngörülüyor. Sitedeki bilgilere göre Manisa’da Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günü de yağmur bekleniyor.