Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, küçük işletmelere asgari ücret desteğinin 250 TL'den 400 TL'ye yükseltildiğini açıkladı.

Bir kötü haber de Hatay'dan Bir kötü haber de Hatay'dan

Milyonların beklediği asgari ücret 8 bin 507 lira oldu, “ara zam gelebilir” dendi. Aynı artış hem memur ve emekliyi hem de işvereni umutlandırdı.

AK Parti Grup Toplantısı’nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, önce memur ve emeklilerin maaş artış oranını yüzde 30'a çıkardıklarını duyurdu, ardından en düşük emekli maaşının 5 bin 500 lira olduğunu açıkladı. Cumhurbaşkanı, patronları da es geçmedi.

ASGARİ ÜCRET DESTEĞİ 400 TL OLDU

Asgari ücret destek tutarının 250 TL'den 400 TL'ye yükseltildiğini ifade eden Erdoğan, "Asgari ücret rakamını iki kat artışla 8 bin 507 liraya yükselttiğimizin müjdesini vermiştik. Asgari ücret destek miktarını da 100 liradan 250 liraya çıkarmıştık. Şimdi de asgari ücret desteğini 400 liraya yükseltme kararı aldığımızı duyurmak istiyorum." dedi.

Düzenlemenin küçük işletmeleri kapsadığını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Yılın ikinci yarısında yeni artışlar yapacağız.” diyerek beklentileri daha da yükseltti.